Reklama

85leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu

Když policisté dostali hlášku na nebezpečně se pohybujícího řidiče, který se nezastaví ani před červenou, jistě za volantem nečekali 85letou dámu. A to nejlepší teprve mělo přijít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

85leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu

13.5.2018 | Petr Miler

Když policisté dostali hlášku na nebezpečně se pohybujícího řidiče, který se nezastaví ani před červenou, jistě za volantem nečekali 85letou dámu. A to nejlepší teprve mělo přijít.

Asi si ani nedokážeme představit výraz v obličejích policistů, když před pár dny na jihu Francie zastavili mezi departementy Lot-et-Garonne a Dordogne řidiče blíže neupřesněného malého Renaultu pro porušení hned několika pravidel silničního provozu. Na stopu je přivedly telefonáty ostatních řidičů, které zmiňovaly šoféra zjevně překračujícího povolenou rychlost, ignorující stopky a dokonce i červená světla na semaforech. Jistě čekali nějakého rozjařeného mladíka pod vlivem alkoholu či drog, skutečnost ale nemohla být odlišnější.

Za volantem vozu seděla 85 let stará dáma, která ten den slavila narozeniny. Možná v tu chvíli měla pocit, že na světě je už dost dlouho a dál nemá o co bojovat, neboť policisté ji před zastavením naměřili rychlost 160 km/h v místech, kde byla povolená osmdesátka. I když neznáme přesný typ vozu, nejpravděpodobněji šlo o Renault Twingo či Clio - na oba tyto modely je 160 km/h dost vysoká rychlost, obzvláště sedí-li za volantem starší člověk.

Žádné omamné látky u této dámy nebyly orientační zkouškou zjištěny, přesto se na silnici chovala výše zmíněným způsobem. Když se jí policisté zeptali, kam tak spěchá, zmínila jen, že jede domů do města Aime. A když se pídili po tom, co jí podle ní opravňuje chovat se na silnici způsobem, který ignoruje spoustu jasně daných pravidel, odvětila jim s úsměvem, že „ovládá speciální řidičské techniky”.

Nechceme nikomu křivdit, určitě existují lepší a horší řidiči, z nichž někteří rychlou jízdu zvládají lépe než jiní. Přesto je vcelku nepravděpodobné, že by zrovna 85letá žena byla s to zvládat malý Renault způsobem, který by ji opravňoval k takové ignoraci maximální povolené rychlosti či červené na semaforu.

Tak či onak policisté pro její výmluvu, která nyní baví velkou část Evropy, pochopení neměli. Dámě zadrželi řidičské oprávnění a ze svých skutků se bude muset zpovídat před soudem. Minimálně se zákazem řízení a vysokou pokutou může jistě, leda že by její hláška o „speciálních řidičských technikách” zabrala na soudce...

85leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 1 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 0985leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 2 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1085leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 3 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1185leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 4 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1285leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 5 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1385leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 6 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1485leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 7 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1585leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 8 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1685leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 9 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1785leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 10 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1885leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 11 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 1985leté ženě policie naměřila 160 km/h na osmdesátce. Její výmluva baví Evropu - 12 - Radary Ramer mereni rychlosti chyby 20
Když policie naměří rychlost 160 km/h na osmdesátce 85leté ženě, člověk by čekal, že půjde o chybu měření jako ve většině z těchto případů. Jenže nebylo tomu tak, ona dáma tak rychle skutečně jela, navíc zcela vědomě

Zdroj: La Depeche du Midi

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše