Reklama

Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo

Už takový zásah kvůli malému zvířeti u kraje cesty se zdá být trochu přehnaný, ale budiž, pokud by mu chtěl pomoci. Policista ale udělal pravý opak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo

9.5.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Už takový zásah kvůli malému zvířeti u kraje cesty se zdá být trochu přehnaný, ale budiž, pokud by mu chtěl pomoci. Policista ale udělal pravý opak.

Typicky americký postup řešení problému předvedl šerif v oblasti Caroll County na východním pobřeží USA. Naprosto nepochopitelné chování během drobného incidentu přineslo jen několikaminutové uzavření silnice a smutnou tečku, která zarmoutila všechny přihlížející.

Celá scéna se odehrála na silnici číslo 26 zablokované kvůli příjezdu policisty, který prý dostal hlášení o přítomnosti sviště v jízdním pruhu. Už samotný zásah kvůli něčemu takovému se zdá trochu zbytný, ale budiž - i takové zvíře může způsobit nehodu a také samo může padnout za oběť dopravě. Vystrašený oficír bohužel netušil, co si počít s ještě více vyděšeným zvířetem a silnici rázem blokovali oba.

Video z palubní kamery jednoho z přítomných aut zachycuje, že se lidé kolem situací nejprve dobře bavili. Policista netušil, co se svištěm udělat, aby cestu opustil - zkoušel mu nejprve několikrát naznačit dupnutí, občas něco zamumlal pod vousy, ale čtyřnohý živočich neposlechl, překvapivě. Jeho postup tak nabral nečekané obrátky.

Když se převaha respektu přelila na stranu sviště, bezvládný důstojník tasil zbraň a střelil po zvířeti. První rána cíl jej jen zmrzačila a nic neřešila, druhá trefa zmateného tvora definitivně zabila. Chybí symbolické ofouknutí hlavně a filmová scéna by byla dokonalá.

Bohužel se nejedná o kinematografický příběh, ale o realitu. Tohle šlo snad řešit tisícem lepších způsobů. Člověk by čekal, že příslušník bude za tak nepřiměřené násilí potrestán, policejní oddělení ho ale brání. V jeho tiskovém prohlášení stojí: „Policista došel k závěru, že zvíře nereaguje očekávaným způsobem v situaci, kdy není zahnané do kouta nebo ulovené. Věřil, že je buď nemocné, nebo zraněné, pro dobro obecní bezpečnosti ho proto zastřelil.“ K tomu se asi nedá nic dodat...

Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo - 1 - Policista zastrelil sviste na ceste USA 01Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo - 2 - Policista zastrelil sviste na ceste USA 02Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo - 3 - Policista zastrelil sviste na ceste USA 03Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo - 4 - Policista zastrelil sviste na ceste USA 04Americký policista zastavil dopravu kvůli svišti na silnici. Co s ním provedl, nechápe nikdo - 5 - Policista zastrelil sviste na ceste USA 05
Svišť si dovolil vkročit silnici, bohužel ho někdo udal a přivolaný policista neuměl nic jiného, než ho postřelit a následně dorazit. Smutné

Zdroj: Justyna Olkowska@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama