Reklama

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo

Vážně zvláštní formu propagace zvolilo Audi při snaze zviditelnit své chystané SUV E-Tron Sportback. Nápad se ale asi nesetkal se širokým pochopením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo

13.6.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Vážně zvláštní formu propagace zvolilo Audi při snaze zviditelnit své chystané SUV E-Tron Sportback. Nápad se ale asi nesetkal se širokým pochopením.

Jsou věci, které jsou tak dobré, že je prostě musíte mít. Anglicky hovořící lidé o nich řeknou, že jsou „must-have”, dokonalý český ekvivalent nás nenapadá. A zřejmě neexistuje ani v němčině, neboť když se Audi pustilo do propagace chystaného nového elektrického crossoveru E-Tron Sportback, který má být o něco menší a elegantnější konkurencí pro Teslu Model X, sáhlo právě po něm. Akorát v upravené podobě: „Musk-have”.

Netvoříme zde nový jazyk, nadstavbu angličtiny ani nic podobného. Reklamní agentura, se kterou Audi spolupracuje, si vymyslela tuhle slovní hříčku jako narážku na šéfa Tesly Elona Muska a že to bude muset být i on, kdo si německou novinku koupí, i když prodává vlastní vůz stejného ražení. Žádný hlubší význam to asi nemělo, nebo jej alespoň nespatřujeme. Nebo že by snad Audi chtělo ukázat, že jeho crossover bude v roce 2019 či kdy stejně dobrý jako to, co Tesla už dnes nabízí léta?

Možná jen nechápeme německý humor, ale... asi jsme nebyli sami. Fotky s billboardem s nápisem „Musk-have” Audi vyvěsilo na svých sociálních sítích, od rána z nich ale mizí. Slova „Musk-have” se ještě objevují v jiných příspěvcích, které nezmiňují přímo tento billboard, ale jiné z téže kampaně. Jestli je na svém místě i původní reklama (pokud správně chápeme, vyvěšena byla přinejmenším v Berlíně), nedokážeme říci.

Buď se tedy „navážení” Audi do kohokoli jiného zdálo být někomu z automobilky nekorektní nebo někdo z šéfů nepřál jakékoli spojování „velkého Audi” s „bezvýznamnou Teslou”. A nebo je tu ještě jedna teorie - takový billboard vůbec nevznikl, někdo jej vytvořil jen na počítači (automobilka zveřejňovala a zveřejňuje fotky billboardů pořízené fanoušky) a ve „velkém Audi” netušili lidé starající se o prezentace na sociálních sítích, co reálně dělá reklamní agentura a slogan „Musk-have” začali používat v domnění, že jde o oficiální komunikační linii. To by Audi někdo dokonale napálil a i to je možné, třebaže záběry stejného billboardu z více úhlů tuto možnost příliš nepodporují. Čas ukáže více, každopádně je to pozoruhodná situace...

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 1 - audi e-tron sportback musk-have 01Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 2 - audi e-tron sportback musk-have 02Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 3 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 01
Tyhle fotky zveřejnilo na sociálních sítích samo Audi, ...

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 4 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 02
...teď už jsou stažené

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 5 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 03
Některé stopy po oficiálním používání sloganu „Musk-have!” se ale ještě najdou

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 6 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 01Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 7 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 02Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 8 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 03Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 9 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 04Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 10 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 05Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 11 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 06Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 12 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 07Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 13 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 08Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 14 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 09Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 15 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 10Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 16 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 11Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 17 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 12Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 18 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 13Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 19 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 14Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 20 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 15Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 21 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 16Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 22 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 17Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 23 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 18Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 24 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 19
Audi E-Tron Sportback se jako koncept představilo letos v Šanghaji

Zdroj: Audi Deutschland@Facebook

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama