Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek

Tihle lidé byli přítomni tolika licitacím za tolika okolností, že se obvykle nemýlí. Snad boží vůle, snad správně štědří zájemci se ale postarali o to, že se šeredně spletl. Výjimečně k vlastní potěše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek

14.5.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Tihle lidé byli přítomni tolika licitacím za tolika okolností, že se obvykle nemýlí. Snad boží vůle, snad správně štědří zájemci se ale postarali o to, že se šeredně spletl. Výjimečně k vlastní potěše.

Lamborghini Huracán vyrobené speciálně pro papeže Františka v sobotu v rámci aukce společnosti RM Sotheby's v Monaku našlo nového majitele. Bílý supersport v barvách Vatikánu doladěný personalizačním oddělením Ad Personam byl zlatý hřeb aukční události na Azurovém pobřeží. Papež doplnil přední kapotu vlastnoručním autogramem a možná i tím vyprovokoval majetné sběratele k účasti na dražbě.

Odhadci aukční síně předpokládali, že se vůz prodá za 250 000 až 350 000 Eur (6,4-9 milionů Kč), tedy jen o málo výše, než kolik by podobné auto stálo koupené u Lamborghini. Velmi se ale zmýlili, neboť nejvyšší sobotní příhoz licitátor odklepl na 715 000 dolarů (18,4 milionu Kč), tedy více jak dvojnásobku maximálního odhadu. Někdo tedy byl velmi štědrý, jméno nového majitele ale zveřejněno nebylo.

Peníze jsou určeny na podporu charitativních akcí. Celkem 70 procent částky půjde na pomoc křesťanské komunitě v iráckém městě Ninive, 10 procent výdělku získá nadace papeže Jana XXIII., která se věnuje zneužitým ženám. Zbývající sumu obdrží napůl dvě italská sdružení starající se o věřící v Africe.

Papež je zvyklý měnit cenné dary za peníze, které putují postiženým skupinám ve světě. Nejvyšší představitel církve stěží využije Lamborghini s vidlicovým desetiválcem pro své osobní potřeby. I automobiloví nadšenci přesto musí mít z Františka radost - dokázal ho využít lépe než většina z nás...

Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 1 - Lamborghini Huracan po papezi prodano 02
O stylový Huracán pro papeže byl na aukci velký zájem, konečná suma zaskočila i odhadce aukční síně

Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 2 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 01Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 3 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 02Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 4 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 03Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 5 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 04Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 6 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 05Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 7 - Lamborghini Huracan po papezi prodano 01Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 8 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 06Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 9 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 07Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 10 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 08Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 11 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 09Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 12 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 10Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 13 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 11Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 14 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 12Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 15 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 13Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 16 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 14Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 17 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 15Aukční odhadci se nestačili divit, za kolik se prodalo papežovo Lambo. Hádali zlomek - 18 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 16
Papežovo Lambo v celé své jedinečné kráse

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama