Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení

Dobrovolně prohlížet motorový prostor není častou kratochvílí většiny majitelů aut. Jednomu se to vymstilo do takové míry, že se jeho Nissan stal nepojízdným skladištěm.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení

12.9.2018 | Mirek Mazal

Dobrovolně prohlížet motorový prostor není častou kratochvílí většiny majitelů aut. Jednomu se to vymstilo do takové míry, že se jeho Nissan stal nepojízdným skladištěm.

Motorový prostor by měl být předmětem zájmu každého majitele auta. Jen pod kapotou lze důkladně zkontrolovat provozní kapaliny a další komponenty, jejichž stav ovlivňuje životnost celého vozu. Preventivní údržbu zjevně podcenil jeden Kanaďan z Ontaria, který později zamířil s nefunkčním pohonem rovnou do autoservisu. Důvod byl prostý - auto nešlo nastartovat a vozu svítila kontrolka motoru.

To není zase tak neobvyklý stav, autorizovaný servisní technik dealerství Mike Thomson's shop byl ale přesto překvapen, když otevřel kapotu vozu. Našel pod ní stovky ořechů ukryté okolo agregátu. Hned se mu vybavil případ z minulého roku, kdy našel hnízdo s hlodavcem přímo na šestiválci od jiného zákazníka se stejným problémem. Kanadská zvířata se zřejmě rády stěhují z lesa do aut, ale takový případ jsme před časem zaznamenali i v jiných částech Severní Ameriky.

Letošní překvapení je mnohem objemnější, stovky kusů vlašských ořechů byly ukryty i v těch nejmenších štěrbinách, kolikrát zůstává rozum stát, jak hlodavec dokázal nasoukat lesní plody do tak úzkých míst. Zvíře se takto muselo chystat v autě na zimu už dlouho, takže všimnout si jeho aktivity kontrolou motorového prostoru šlo. Samotné ořechy by vůz neznehybnily, hlodavec ale jako zákusek požíral izolaci kabelů a právě tím auto učinil nepojízdným.

Při pohledu na obrázky z dílny je vidět, jak se živočich útulně zabydlel u motoru Nissanu Murano, účet za jeho pobyt bude bohužel muset uhradit nepozorný majitel. V Kanadě je chladněji o trochu dříve, i u nás se ale brzy přihlásí o slovo podzim a teplé motorové prostory aut přitáhnou kuny a jinou zvěř více než dříve. Občasná kontrola motoru tedy bude na místě...


Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 1 - Nissan Murano orechy v motoru 01Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 2 - Nissan Murano orechy v motoru 02Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 3 - Nissan Murano orechy v motoru 03Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 4 - Nissan Murano orechy v motoru 04Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 5 - Nissan Murano orechy v motoru 05Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 6 - Nissan Murano orechy v motoru 06Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 7 - Nissan Murano orechy v motoru 07Až na podzim pojedete autem, podívejte se do motoru. Může vás tam čekat překvapení - 8 - Nissan Murano orechy v motoru 08
Otevření kapoty může skrývat až takové překvapení. Majitel musel motorový prostor ignorovat poměrně dlouho, tohle by do motoru hlodavec během pár nocí jistě nenatahal

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše