BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa)

Na Schwedenkreuzu jsou i těžké nehody k vidění relativně často. Ani tady ale běžně nevídáme, aby auto překonalo svodidla a skončilo v lese.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

10.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

/

Nehody na Ringu jsou docela běžnou věcí. Bohužel se dost často stává, že někdo přecení své schopnosti, špatně odhadne limity auta anebo podcení obtížnost trati a neštěstí je na světě. Jedním z nejčastějších míst, kde se stávají vážné nehody relativně často, je Schwedenkreuz, protože je to obtížné místo a najíždí se do něj opravdu rychle.

I tato nehoda pochází ze Schwedenkreuzu, ovšem zajímavá je tím, že při ní skončí auto úplně mimo trať. To zase tak časté není - tmavé BMW řady 5 Touring F11 tu nějakým záhadným způsobem překonalo jak svodidla, tak i plot za nimi, a skončilo v lese. Záhadným proto, že nemáme video nehody, jen záběry toho, co se dělo posléze. Okruh byl uzavřen a na trati byly vrtulníky záchranné služby i ADACu.

Přesto se dozvídáme, že ze tří lidí na palubě potřeboval lékařské ošetření jen řidič, a i ten byl ještě v ten den z nemocnice propuštěn. Nehoda to tedy byla zjevně extrémní, s děsivými následky, ale očividně se nikomu nic vážného nestalo - až na nebohé BMW.

Druhé video níže ukáže, jak vysokou rychlostní není problém těsně před Schwedenkreuzem i na něm jet. Nehodu na něm nevidíme, „jen” rychlý průjezd touhle na první pohled jednoduchou, ale ve skutečnosti dost zrádnou zatáčkou. Mimochodem, za krizovou situaci, která následuje po projetí Arembergu, si může řidič sám.

BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 1 - bmw 5 f11 nehoda ring video 01BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 2 - bmw 5 f11 nehoda ring video 02BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 3 - bmw 5 f11 nehoda ring video 03BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 4 - bmw 5 f11 nehoda ring video 04BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 5 - bmw 5 f11 nehoda ring video 05BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 6 - bmw 5 f11 nehoda ring video 06BMW řady 5 při extrémní nehodě na Ringu vylétlo z trati, skončilo v lese (videa) - 7 - bmw 5 f11 nehoda ring video 07