Britská policie naměřila řidiči rychlost 201 km/h. Utahuje si z něj ale kvůli jiné věci

Není úplně obvyklé, aby policie pouštěla do éteru narážky na řidiče, které změří. V tomto případě je to ale docela pochopitelné, vysoká rychlost tady snad ani nebyla ten největší zločin.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Britská policie naměřila řidiči rychlost 201 km/h. Utahuje si z něj ale kvůli jiné věci

20.7.2018 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Není úplně obvyklé, aby policie pouštěla do éteru narážky na řidiče, které změří. V tomto případě je to ale docela pochopitelné, vysoká rychlost tady snad ani nebyla ten největší zločin.

Období dovolených je v plném proudu, přičemž počasí aktuálně přímo vybízí k tomu, abyste neseděli doma za pecí, nýbrž vyrazili mimo rodnou hroudu. Z toho důvodu jsme již na začátku prázdnin třeba vyrukovali s přehledem nejvyšších povolených rychlostí nebo si posvítili na nejhloupější chybu, kterou řidiči v létě dělají při opouštění vozu.

Dnes budeme v tomto duchu pokračovat, byť v poněkud lehčím duchu. Jistě už jste v posledních týdnech potkali jednu českou módní specialitu v podobě žabek či sandálů zkombinovaných s ponožkami a krátkými kalhotami. Nevypadá to dobře a v zahraničí se kvůli tomu Čechům občas posmívají. Jak je ale vidno, tímto způsobem se neoblékají jen Češi a trnem v oku nemusí být žabky s ponožkami pouze módním puristům.

Nelíbit se může i dopravní policii na nohou řidičů, třebaže zákony nic takového obvykle přímo nezakazují. Je ale třeba říci, že řídit v takové obuvi rozhodně není rozumné, neboť noha se z nich může kdykoliv vysmeknout. To je zásadní problém při brzdění a asi ani nemusíme domýšlet, co všechno se může stát, když se vám nepovede zabrzdit, jak je třeba.

Policie vás ale kvůli tomu může popotahovat i jinak. A nemluvíme o té módní, nýbrž o skutečné policii. Přesně to se stalo jednomu britskému motoristovi, který jel po dálnici M4 s limitem 70 mph poblíž Swindonu přesně 125 mph (cca 201 km/h na 113 km/h). Policie jej samozřejmě zastavila, případ zdokumentovala a vše zveřejnila na svém účtu na Twitteru. Na tom se ani tak nepodivovala naměřené rychlosti, ale spíše tomu, jaké boty a jak šofér nazul.

„Řidič byl přistižen, jak jede 201 km/h v žabkách (s ponožkami) na nohou. Tento případ je více než jen záležitostí pro módní policii. Doufáme, že řidič zvolí něco formálnějšího pro soudní stání, které jej čeká,” konstatuje policie. Docela úsměvné. Méně bavit se asi bude řidič, který může (bez ohledu na použitou obuv) očekávat za překročení nejvyšší povolené rychlosti o 88 km/h tučnou pokutu a alespoň několikaměsíční zákaz řízení...

Britská policie naměřila řidiči rychlost 201 km/h. Utahuje si z něj ale kvůli jiné věci - 1 - Zabky a ponozky 02Britská policie naměřila řidiči rychlost 201 km/h. Utahuje si z něj ale kvůli jiné věci - 2 - Policie namerila 201 na dalnici 01Britská policie naměřila řidiči rychlost 201 km/h. Utahuje si z něj ale kvůli jiné věci - 3 - Flip flops with socks 01
Z britské policie se stala policie módní a vlastně není divu. Jet 201 km/h v žabkách na nohou není dvakrát moudré, ale používat žabky s ponožkami? To je teprve zločin...

Zdroj: Tri-Force Police@Twitter

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama