Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini?

Když se spolu srazí supermoderní SUV se starým mini, nemůže to být nikdy vyrovnaný souboj, zvláště když do sebe auta narazí takto. Rozdíl v míře devastace obou aut přesto zaujme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini?

16.7.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Když se spolu srazí supermoderní SUV se starým mini, nemůže to být nikdy vyrovnaný souboj, zvláště když do sebe auta narazí takto. Rozdíl v míře devastace obou aut přesto zaujme.

Není pochyb o tom, že bezpečnost moderních aut je o poznání vyšší než u těch starších. Na toto téma už jsme tu měli několik demonstračních akcí, během kterých se střetla auta, jež dělilo několik desetiletí. Novější vozy po srážce obvykle nevypadají zrovna jako nové, někdy i přijdou o podstatnou část karoserie, ovšem prostor pro pasažéry zůstává prakticky nedotčen. Dost starých aut se naopak strukturálně zhroutí a šance na přežití osob na palubě bývají velmi malé.

Podobně dopadají srážky velkých a malých aut. Malá sice mohou být hodnocena všemi nezávislými testy jako naprosto bezpečná, na svou velikost jsou vybavena dostatečnými deformačními zónami a disponují všemožnými asistenčními systémy. Jenže pokud se střetnou s vozem dvojnásobně těžkým a v neposlední řadě vyšším, fyzikální zákony uplatní svou sílu a prckové to odnášejí velkými šrámy.

Nejhorší srážka je kombinace obojího. Pokud malé a nepříliš pevné auto narazí do moderního velikána, moc šancí nemá. Zvláště pokud se jedno auto srazí přídí a druhé zádí. Právě takovou srážku nového a těžkého vozu na straně jedné a lehkého a starého auta na straně druhé ukazují nové obrázky. První kategorii zastupuje Lamborghini Urus, tedy nové italské SUV, do kterého zezadu před jedním polským kruhovým objezdem narazil letitý Citroën Saxo. A zatímco na moderně v podstatě není nic k vidění, obstarožní Francouz má upadlý nárazník, zmuchlanou kapotu a nejspíše i nějaké to mechanické poškození. Při jeho stáří zaručeně totální škoda.

Co přesně se stalo, zatím není jisté. Nicméně s ohledem na lokaci se zdá, že řidič Lamborghini jednoduše zastavil před kruhovým objezdem a řidič Citroënu nedobrzdil. Je otázkou, zda se jen soustředil na záď nového SUV, které člověk nevidí na každém rohu, nebo zda majitel Urusu zašlápl brzdy příliš prudce. Výsledek ale pokaždé vedl k jedinému, tedy k destrukci čelních partií Saxa. Podívejte se na to sami, rozdíl v poškození obou vozů je opravdu diametrální...

Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 1 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 01Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 2 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 02Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 3 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 03Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 4 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 04Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 5 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 05Citroën Saxo narazil do Lamborghini Urus. Citroën je na odpis, co Lamborghini? - 6 - Citroen Saxo vs Lamborghini Urus nehoda 06
Souboj nového a těžkého Lamborghini Urus a starého a lehkého Citroënu Saxo skončil nepřekvapivě a očekávaně ve prospěch Itala

Zdroj: CarSpottingPolska@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama