Reklama

Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa)

Tomuto Rusovi zničehonic na světlech chytlo jeho BMW M5. Zkusil ho hasit jízdou, jako když zamáváte rukou s hořící sirkou. Jenže auto není sirka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa)

16.6.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Tomuto Rusovi zničehonic na světlech chytlo jeho BMW M5. Zkusil ho hasit jízdou, jako když zamáváte rukou s hořící sirkou. Jenže auto není sirka.

Co dělat, když vám hoří auto? Pokud nemáte hasicí přístroj, nezbývá než utíkat, auta hoří velmi ochotně a velmi rychle. Tento Rus se však pokusil své BMW M5 F10 uhasit tím, že se rozjede na vysokou rychlost. Že to fungovat nebude, by vás možná napadlo, řidič tady ale byl zjevně přesvědčen o opaku.

Incident se stal v ruském městě Perm a natočen byl jednak motorkářem, který si všiml plamenů šlehajících zespoda BMW. Upozornil na to řidiče, který ale nevyskočil hned, rozjel se slušnou rychlostí, zjevně ve snaze vůz uhasit proudícím vzduchem jako sirku. Jenže tady hořelo víc než jen sirka, takže z auta za jízdy šlehaly čím dál větší plameny, rychlá jízda měla přesně opačný efekt - jako když začnete foukat do ohně.

Když řidič pochopil marnost svého počínání, zastavil, plameny ale byly v tu chvíli opravdu obrovské. Video z kamery na helmě motorkáře tímto momentem končí, zbytek incidentu můžeme vidět objektivem kamery mobilního telefonu spolujezdce v Audi A3, které se k incidentu též nachomýtlo. Ten zachytil, jak kdosi, zřejmě ještě z jiného vozu, vytáhl hasicí přístroj a s pomocí řidiče M5 si dokázal s požárem poradit. Následně dorazili i hasiči, ti už ale s vozem neměli mnoho práce.

Poučení z této situace je jasné - pokud se vám nedej bůh stane, že vám začne hořet auto, okamžitě z něj vystupte a nemáte-li po ruce něco, čím, jej můžete efektivně hasit, raději se o nic nepokoušejte a utečte. Benzinový nebo naftový vůz neexploduje, to se děje jen ve filmu, žár z plamenů jej spalujících ale dokáže ublížit. Tady vše dopadlo ještě dobře, i když předpokládáme, že M5 bude po tomto požáru zralá leda na odpis. Co přesně za ním stálo, je zatím předmětem šetření.

Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 1 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 01Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 2 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 02Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 3 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 03Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 4 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 04Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 5 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 05Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 6 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 06Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 7 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 07Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 8 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 08Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 9 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 09Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 10 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 10Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 11 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 11Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 12 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 12Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 13 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 13Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 14 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 14Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 15 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 15Co dělat, když vám hoří auto? Hasit ho rychlou jízdou není dobrý nápad (videa) - 16 - Horici BMW M5 F10 Rusko video 16
Auto opravdu nejde uhasit jako sirku, tím ohni leda pomůžete v šíření. Tady se jej díky pohotovosti jednoho z dalších řidičů ovšem podařilo zažehnat ještě dříve, než pohltil celý vůz

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama