Reklama

Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže

Na první pohled to vypadalo jako trochu větší množství vody na silnici, kterým půjde opatrně projet. Pod hladinou ale čekalo pořádné překvapení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže

12.8.2018 | Mirek Mazal

Na první pohled to vypadalo jako trochu větší množství vody na silnici, kterým půjde opatrně projet. Pod hladinou ale čekalo pořádné překvapení.

Při současných intenzivních dešťových přeháňkách není nic výjimečného, když na silnici zůstane místy trochu větší množství vody. České cesty obvykle nejsou moc rovné ani dobře naspádované a větší kaluž se na nich vytvoří jako nic. Pro řidiče to nikdy není nic příjemného, zvláště když množství vody připomíná menší rybník, není to ale také nic, co by vás muselo zastavit. Obvykle stačí zvolit vhodnou rychlost, aby nedošlo k aquaplaningu, auto neztratilo kontakt se silnicí a jede se dál.

Na dno kaluže ale obvykle nevidíte a někdy může být o hodně hlouběji, než se na první pohled zdá. Nemile se o tom překvapil řidič ve městě Worcester na východním pobřeží USA. Ten také na první pohled projížděl jen větší kaluží a zvolil vhodnou rychlost, jenže na tomto místě voda nenapršela. Na místě prasklo vodovodní potrubí a ona louže skrývala hodně hlubokou past.

Řidič Chevroletu S-10 si myslel si, že jeho pick-up velkou louži překoná jako nic a první vlhké metry nenaznačovaly nic zlého. Jenže v půlce improvizovaného vodního díla se auto zabořilo předkem do země a voda se převalila přes kapotu. V okamžiku se z Chevroletu stala ponorka a promočený majitel musel vystoupit bočním oknem. Než dorazila pomoc, z osobního vozu zůstal nad hladinou jen zadní úložný prostor s plachtou a část kabiny.

Hlavním problémem byla porucha vodovodu, která vydolovala skoro metr hlubokou, zatopenou díru. Řidič vyvázl zdravý, ale jeho auto bude nejspíše na odpis. Poučení je jasné - pokud na vás kaluž před vám působí podezřele, a že zrovna tato mohla, bude lepší se do ní naslepo nevydávat a raději prozkoumat terén jinak. Nepochybná časová ztráta se vám může rychle vrátit zpět i s úroky...

Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 1 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 01Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 2 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 02Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 3 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 03Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 4 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 04Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 5 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 05Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 6 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 06Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 7 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 07Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 8 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 08Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 9 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 09Dávejte pozor, když s autem vjíždíte do velké louže, nemusí to být louže - 10 - Proc neprojizdet hluboke kaluze 10
Pokus o projetí podezřelé louže skončil neslavně, bílý pick-up téměř celý zmizel pod hladinou

Zdroj: Boston 25 News@Twitter, WBZ | CBS Boston News@Twitter

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše