Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera

Na první pohled se může zdát, že jde o velmi přátelské policisty, kteří si rádi potřásají rukama s projíždějícími řidiči. Detailní záběry z ruské Stavropole bohužel odhalují docela jinou realitu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera

14.9.2018 | Petr Prokopec

Na první pohled se může zdát, že jde o velmi přátelské policisty, kteří si rádi potřásají rukama s projíždějícími řidiči. Detailní záběry z ruské Stavropole bohužel odhalují docela jinou realitu.

Stavropolský kraj leží na jihozápadním cípu Eurasie. Z jihu je přitom obklopen Kabardsko-Balkarskem, velmi malou republikou Ruské federace. S ohledem na skutečnost, že tato místa jsou často spojována s výcvikovými tábory teroristů, nepřekvapí přítomnost policistů na ulicích. Jak ovšem dokazuje nový záznam pořízený skrytou kamerou, zájmem každého z nich není jen „sloužit a chránit“.

Na záznamu jsou vidět příslušníci sloužící u dopravní policie, kteří má na starosti hranici mezi Stavropolem a Karbadsko-Balkarskem. Ti přitom jen během své hodinové služby přijali 40 úplatků, což je dost pravděpodobně světový rekord. Peníze se přitom snaží vybírat maximálně nenápadně, nicméně záběry z kamery, která zachytila podávání ruky i následné ukrytí bankovek do kapsy, hovoří jasnou řečí.

Policisté vybírali peníze především od řidičů nákladních vozů a příměstských autobusů. Záznam o jejich chování si přitom již převzalo i místní oddělení vnitřní kontroly, které již oznámilo, že materiál prozkoumá a následně bude jednat podle zákona. Což tak trochu zní jako oficiální komuniké, které lze čekat ve chvíli, kdy případ bude zameten pod koberec. Snad k tomu ale nedojde.

Připomeňme pak jen, že celá oblast je politicky velmi nestabilní. Ostatně nedávno bylo možné oslavit smutné výročí vpádu ruských vojsk do Gruzie, která během několika málo dnů přišla o Jižní Osetii, tedy zhruba 21 procent svého území. Od té doby zde panuje vyhrocený stav, kdy hlavně Gruzie by se stala ráda členem NATO. I přes četnost vojenských cvičení k tomu zatím nedošlo.

V těchto zemích pak sice funguje místní samospráva, nicméně po finanční stránce je zcela závislá na ruské štědrosti. Ta ale není zase tak velká, a tak jsou policisté snadno korumpovatelní a rodinné rozpočty obohacují i trochu jinak než jen poctivou prací. Nic z toho ale pochopitelně jejich chování neomlouvá - korupce je zcela nepřijatelná, zvláště pak v takové míře.


Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera - 1 - Rusko Stavropol policie uplatky videoscreen 01Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera - 2 - Rusko Stavropol policie uplatky videoscreen 02Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera - 3 - Rusko Stavropol policie uplatky videoscreen 03Dopravní policisté přijali za hodinu 40 úplatků. Smutný rekord natočila kamera - 4 - Rusko Stavropol policie uplatky videoscreen 04
Sloužit a chránit? To zjevně není primárním zájmem případ těchto dopravních policistů ze Stavropole

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama