Reklama

Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky

Akcelerace, které je tohle auto schopno, vám vezme dech. Možná ještě zajímavější představení se ale odehrává v odlesku plastového krytu ukazatele rychlosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky

1.7.2018 | Petr Miler | 9 příspěvků

Akcelerace, které je tohle auto schopno, vám vezme dech. Možná ještě zajímavější představení se ale odehrává v odlesku plastového krytu ukazatele rychlosti.

Porsche 911 GT2 RS je dnes jasně nejrychlejším sériově vyráběným vozem značky. Loni vtrhlo na scénu ověnčeno dosud nepřekonaným rekordem Severní smyčky Nürburgringu a od té doby jen září. Je jasné, že vůz, který je nejrychlejší zrovna na tomto okruhu, musí být extrémně rychlý také v přímce a právě to nejlépe dokazuje na přiloženém videu.

Sprint z 0 na 342 km/h zvládne před objektivem kamery tak rychle, že si v mezičase ani nestihnete nalít sklenici limonády - vysoké rychlostní mety tu padají jak preference komunistů v roce 1989. Stovku auto zvládne pod 3 sekundy, dvoustovku za 8,5, kdysi bájných 300 km/h jede za 20 sekund a po 33 už je na oněch 342 km/h. A dokázalo by jistě i více, kdyby okolnosti dovolily.

Tohle bere dech, možná ještě zajímavější je ale sledovat to, co se děje rovněž tak trochu na tachometru, jen poněkud nepřímo. Je v něm vidět odlesk tváře člověka z Porsche, který přijal jistě nevděčnou roli spolujezdce nespoutaného řidiče z kanálu AutoTopNL na Youtube, který na německých dálnicích pravidelně předvádí akcelerace a maximální rychlosti různých aut.

Ze záběrů je vidět, že se cítí poněkud diskomfortně, kryje si ústa rukou a sem tam hodí okem po tachometru; asi aby zjistil, kdy už to bude mít za sebou. Až v momentě, kdy pokus o atak na maximální rychlost skončí, odhalí skoro celou tvář a začne se usmívat - nějakých 160 nebo 200 km/h, kterými jízda pokračuje dále, už v 911 GT2 RS není nic děsivého. Podívejte se na to sami, je to vskutku mimořádný kalup s úsměvnou vložkou...

Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky - 1 - Porsche 911 GT2 RS 0-342 kmh acceleration video 01Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky - 2 - Porsche 911 GT2 RS 0-342 kmh acceleration video 02Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky - 3 - Porsche 911 GT2 RS 0-342 kmh acceleration video 03Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky - 4 - Porsche 911 GT2 RS 0-342 kmh acceleration video 04Dynamika nejrychlejšího sériového Porsche vyděsila i člověka z automobilky - 5 - Porsche 911 GT2 RS 0-342 kmh acceleration video 05
Zrychlení z 0 na 342 km/h za 33 sekund děsí už na videu, natož pak na místě spolujezdce...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše