I takhle může skončit vaše auto po projetí jedné neopravené díry v silnici

Z českých silnic známe neopravené výmoly lépe, než bychom si přáli. Že autům dobře nedělají, nemusíme dodávat, tohle je ale vážně extrémní případ.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I takhle může skončit vaše auto po projetí jedné neopravené díry v silnici

17.5.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Z českých silnic známe neopravené výmoly lépe, než bychom si přáli. Že autům dobře nedělají, nemusíme dodávat, tohle je ale vážně extrémní případ.

Britka Daisy Boxall zažila za volantem věc, kterou si asi bude ještě dlouho pamatovat. Při projíždění pravotočivé zatáčky vjela zadním kolem do velké díry na silnici a ze svého Fordu Fiesta vytvořila městský hatchback s natáčecí zadní nápravou. Bez nadsázky řečeno v díře nenechala jen pověstné kolo ale přišla o celou zadní nápravu.

„Jela jsem do města navštívit přátelé. Před zatáčkou jsem zpomalila, vjela do výmolu a pak najednou jako by auto vzal vítr a už jsme se točili po silnici za doprovodu spousty skřípání. Zastavili jsme se, já s přítelem jsme vystoupili a uviděli vzniklé škody. Hned jsem si myslela, že to bude drahé, ale auto je totálně na odpis,“ popsala okamžik Daisy. „Bylo to docela šokující - z normální jízdy po silnici se najednou ocitnout na druhé straně silnice bez zadních kol,“ dodala.

Zbytek cesty musel pár absolvovat taxíkem. Radnice hrabství Západní Sussex uvedla, že o nebezpečném úseku věděla a ještě ten den v noci dělníci měli za úkol díru opravit. Poškozená nevěří dobrému úmyslu radních naštvaně odvětila, že měli cestu udržovat už dávno a ne až po incidentu. „Nemyslím si, že budu první nebo poslední,“ okomentovala stav Daisy, která se může s vozem rozloučit.

Tak velké škodě zřejmě musel předcházet nedokonalý stav vozu, zase tak hrozivě onen výmol nevypadá. Hatchback Fordu obecně není známý nedobrovolně natáčecími zadními koly, torzní příčka odolává i horšímu zacházení. Při stavu českých cest by musela takto končit každá druhá Fiesta páté generace...

I takhle může skončit vaše auto po projetí jedné neopravené díry v silnici - 1 - Ford Fiesta V utrhnuta zadni naparava 01I takhle může skončit vaše auto po projetí jedné neopravené díry v silnici - 2 - Ford Fiesta V utrhnuta zadni naparava 02I takhle může skončit vaše auto po projetí jedné neopravené díry v silnici - 3 - Ford Fiesta V utrhnuta zadni naparava 03
Že neopravené výmoly autům nesvědčí, nemusíme zdůrazňovat, Ford Daisy Boxall to ale odnesl extrémním způsobem. Naštěstí v protisměru nikdo nejel

Zdroj: Spirit FM

Mirek Mazal

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama