Reklama

Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní

Zbrusu novou generaci Infiniti G představí luxusní divize Nissanu na příštím ženevském autosalonu. Vedení značky slibuje už teď kde co.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní

29.8.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Zbrusu novou generaci Infiniti G představí luxusní divize Nissanu na příštím ženevském autosalonu. Vedení značky slibuje už teď kde co.

Letos v březnu si nechala japonská značka Infiniti zaregistrovat trojici jmen G35h, G30t, G22d a v lednu navíc také G20t. Psali jsme přitom také o tom, že stávající sedan je na trhu od roku 2006 (kupé přišlo o rok později) a při tradičním šesti- až sedmiletém výrobním cyklu má Nissan nejvyšší čas na jeho výměnu. Předpokládali jsme, že by se tak mohlo stát už v příštím roce a nyní se ukazuje, že ten tip byl správný.

Na právě probíhajícím moskevském autosalonu se lidé z britského Autocaru dali do řeči se současným šéfem designového oddělení Infiniti, který potvrdil, že nové G se představí přibližně za půl roku na nejbližším „Ženevě”. Shiro Nakamura jim kromě toho prozradil, že nový model by měl být „mnohem sportovnější a dynamičtější než současný vůz“.

Aktuální Infiniti G je v prodeji ve třech karosářských variantách jako čtyřdveřové sedan, kupé a z něj odvozený kabriolet s pevnou sklápěcí střechou. Japonci již dříve potvrdili, že stejnou sestavu uvidíme také v případě nové generace, dojde ale k radikální změně pohonných jednotek.

Budoucnost atmosférického šestiválce o objemu 3,7 litru a výkonu 320 koní je přitom nejistá. Již patentovaná jména prozrazují (ačkoli nemusí být závazné), že sehnat Infiniti G bez turbodmychadla bude docela problém. Pod kapotou se totiž uhnízdí především vznětové i zážehové čtyřválce Mercedesu s přeplňováním a jednou z mála šancí na získání přirozeně „dýchající“ jednotky se tak jeví hybridní model G35h.

Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 1 - infiniti g37 sedan 02Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 2 - infiniti g37 sedan 03Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 3 - infiniti g37 sedan 04Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 4 - infiniti g37 sedan 05Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 5 - infiniti g37 sedan 06
Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 6 - Infiniti Etherea 01Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 7 - Infiniti Etherea 03Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 8 - Infiniti Etherea 02Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 9 - Inifniti Etherea zive 02Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 10 - Inifniti Etherea zive 03Infiniti G 2013: nová generace již v Ženevě, bude prý více sportovní - 11 - Inifniti Etherea zive 04
Nový designový styl Infiniti odstartoval koncept dvoudveřového kupé Essence a později jej rozvinula studie Etherea - ve stejném duchu by se mělo nést také nové géčko

Zdroj: Autocar

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše