Reklama

Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se

Že nevidíte nic, natož pak problém za miliony korun? To je právě to. Věc, kterou byste na normální autě možná i přešli, přijde u nejrychlejšího otevřeného auta světa pořádně draho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se

18.6.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

Že nevidíte nic, natož pak problém za miliony korun? To je právě to. Věc, kterou byste na normální autě možná i přešli, přijde u nejrychlejšího otevřeného auta světa pořádně draho.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse dokáže s odnímatelným střešním panelem střechy uhánět rychlostí až 410 km/h. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 2,6 sekundy a ještě u toho může posádka pozorovat modré nebe nad hlavou. Veyron je působivý sám o sobě, verze Grand Sport v nejsilnější variantě Vitesse (francouzsky rychlost) má karoserii typu targa, ještě větší výkon a svého času byl oficiálně nejrychlejším otevřeným autem světa.

Výkon 883 kW (1 201 koní) a 1 500 Nm točivého momentu chce pevný úchop a rozumné zacházení, jinak bude zle. Názorný důkaz přichází z Velké Británie, kde se na letišti Bruntingthorpe Aerodrome odehrála drobná nehoda, která svými následky předčí i spoustu totálních škod.

Majitel modrého Veyronu zhruba za 44 milionů korun na rovince rozparádil stádo plnokrevníků na rychlost přesahující 300 km/h, ale zapomněl včas brzdit a v zatáčce lehce havaroval. Podle slov spolujezdce se tachometr dostal na 338 km/h, řidič zpomalil cca na polovinu a pokusil se zatočit. V rychlosti zhruba 177 km/h se supersport s pohonem všech kol dostal do nedotáčivého smyku a trefil plastové bariéry naplněné vodou.

Špatný odhad nájezdové rychlosti do pravotočivé zatáčky skončil drahým vodotryskem. Samotné bariéry a vodu v nich vem čert, nehoda se podepsala na předním nárazníku. Na první pohled mu nic není, detailní zkoumání ale ukáže poškozené usazení, rozbitý světlomet a poškrábaný lak. Servis Bugatti Veyron není žádná láce, jen vyměnit olej stojí půl milionu. Tento lehký ťukanec se jistě vyšplhá do milionů, a to byste nad ním u už trochu otlučeného auta možná možná i mávli rukou...

Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 1 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 01Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 2 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 02Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 3 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 03Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 4 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 04Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 5 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 05Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 6 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 06Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 7 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 07Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 8 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 08Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 9 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 09Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 10 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 10Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 11Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 12 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 12Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 13 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 13Jak lze udělat na autě škodu za miliony, aniž by si jí kdokoli všiml? Podívejte se - 14 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nehoda na letisti 14
Nehoda Veyronu Grand Sport Vitesse ze sedadla spolujezdce nevypadá nikterak hrozivě, kolize s bezpečnostní bariérou ale vyjde pěkně draho

Zdroj: LK HORIZON@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše