Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn

Rychlost supersportovních aut se v posledních letech posunula do až absurdních sfér, ty nejrychlejších stroje jsou ale bez výjimky kupé a obvykle jen dvoumístná. Mercedes-AMG GT 63S 4-Door je též absurdně rychlý, sveze ale celou rodinu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn

20.10.2019 | Petr Miler

Rychlost supersportovních aut se v posledních letech posunula do až absurdních sfér, ty nejrychlejších stroje jsou ale bez výjimky kupé a obvykle jen dvoumístná. Mercedes-AMG GT 63S 4-Door je též absurdně rychlý, sveze ale celou rodinu.

Pokud máte alespoň jedno dítě, to dilema jistě znáte. Líbí se vám to či ono auto pro svůj vzhled, výkon a další aspekty, z hledáčku ale nutně musí vypadnout, protože má v lepším případě jen dvoje dveře a v horším sveze jen dva lidi s tím nejnutnějším. Pokud byste jej tedy chtěli mít i s rodinou, muselo by jít o druhé nebo třetí auto. Ale to stejně moc neřeší - necháte malé dítě jen kvůli volbě auta doma? A pokud ano, samo asi nebude, takže zůstane doma i s manželkou? Pak byste museli jet sami a to obvykle nebudete chtít, pokud vás rodinné soužití vyloženě neničí.

V takovém momentě se budete muset porozhlédnout po čtyřdvířku, opravdu rychlých aut s takovou karoserií je ale minimum. A většinou stejně půjde o sedany a kombíky, což nejsou vizuálně tak atraktivní auta. Jestliže chcete kupé, rychlost a praktičnost v jednom, máte dnes na trhu v podstatě jedinou možnost - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door, což sice také není kupé, ale aspoň se tak tváří. Není to vlastně ani AMG GT, protože používá platformu velký sedanů Mercedesu, ale co už, je tu V8 biturbo s výkonem dost přes 600 koní, to dovolí přehlédnout kdejaký neduh.

Na dynamiku tohoto stroje se dnes podíváme, navíc v úpravě od firmy PerformMaster, která mu přifoukla 100 koní výkonu a 130 Nm točivého momentu. To ve výsledku znamená, že před sebou máme stroj s se 740 koňmi (544 kW) a 1 030 Nm, který pořád dokáže odvézt čtyři lidi v relativní komfortu. Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška? Zcela nepochybně.

Úpravce slibuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a maximální rychlosti 340 km/h. To jsou zběsilé parametry už na papíře a ani praxe předvedená na německé dálnici nezklame. Podívejte se na to sami - stovky padne za 2,9 sekundy, 0-200 km/h je pryč za 9,3 s a 250 km/h za 16,9 s. I poté to 740koňovému stroji jde od ruky, takže na 300 km/h je o dalších 11 sekund později, jen na ověření maximálky tentokrát nedošlo. Lidé z Automann.tv říkají, že navzdory praktičnosti jde o jedno z nejrychlejších aut, které kdy testovali, dokáže se téměř vyrovnat supersportům jako Audi R8 V10 Performance. Klobouk dolů...


Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 1 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 01Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 2 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 02Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 3 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 03Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 4 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 04Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 5 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 05Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 6 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 06Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 7 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 07Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 8 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 08
Mercedes-AMG GT 63S 4-Door je vážně extrémně rychlý stroj, vzhledem k jeho praktičnosti zcela nepochybně

Zdroj: Automann.tv@Youtube

Petr Miler

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama