Reklama

Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů

Skoro 209 milionů korun je spousta peněz, ovšem stojí před námi jedno z pouhých tří takových aut prodaných zákazníkům. Na tachometru má 180 km.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů

28.8.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Skoro 209 milionů korun je spousta peněz, ovšem stojí před námi jedno z pouhých tří takových aut prodaných zákazníkům. Na tachometru má 180 km.

Patříte-li k fanouškům automobilky Lamborghini, nemusíme vám představovat specialitku jménem Veneno. Pro všechny ostatní je podstatných několik detailů - 6,5l atmosférická V12, výkon 750 koní a pouze pět vyrobených kusů kupé, z nichž jen tři putovaly k zákazníkům. Více se můžete dočíst v někdejším představení - opravdu to stojí za to.

Veneno bylo od začátku předurčeno k tomu, aby se stalo sběratelským kouskem - a aby jeho ceny letěly nahoru. Můžete považovat za zvrácené, aby si někdo za absurdní sumu koupil nové auto s cílem s ním ani nevyjet na silnici a pak jej za ještě absurdnější sumu prodal někomu, kdo plánuje udělat totéž. Ale i takový je dnešní automobilový svět a sběratelé všeho druhu tomu neříkají ne.

Ceny Venena tak utěšeně rostou, navzdory jeho dost podivnému vzhledu. U roadsteru to byl fofr - necelý rok po jeho představení se objevila nabídka na prodej s cenou o 73 % vyšší, než kolik původně chtělo Lamborghini. Byly tu ale pochybnosti o autenticitě a jestli se vůz prodal, nemáme zprávy. Když ale stačí jediný člověk na celém světě věřící, že to je smysluplná investice...

Dnes před sebou máme další Veneno na prodej, tentokrát kupé. Nabídku doprovází dosud neviděné fotografie, a tak to vypadá, že se díváme na skutečně prodávaný vůz - však jinak by neměl na čelním skle informace o voze a na koberečcích v kabině ochranné papíry. Podle prodávajícího má vůz najeto 180 km, prý nikdy nejezdil ani po veřejné silnici, ani po okruhu.

Podle popisu ho prodává soukromý prodejce na Long Islandu ve Spojených státech, a to za rovných 8 milionů Eur, tedy asi 208,7 milionu korun. Za takovéhle sumy se většinou prodávají vzácné a historicky cenné veterány, tohle je jen pár let starý vůz...

Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 1 - lamborghini veneno prodej 01Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 2 - lamborghini veneno prodej 02Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 3 - lamborghini veneno prodej 03Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 4 - lamborghini veneno prodej 04Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 5 - lamborghini veneno prodej 05Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 6 - lamborghini veneno prodej 06Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 7 - lamborghini veneno prodej 07Jedno z nejvzácnějších a nejpodivnějších Lamborghini je k mání. Za stovky milionů - 8 - lamborghini veneno prodej 08
Tyto fotky doprovází čerstvý inzerát nabízející jedno ze tří prodaných kupé Veneno

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše