Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil

Mladý motorkář si byl zajezdit v terénu a neměl v úmyslu pokoušet štěstí tímto způsobem. V neznámém terénu ale ztratil orientaci a s kamerou na přilbě rovnou skočil z dvanáctimetrové skály.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil

19.4.2019 | Mirek Mazal

Mladý motorkář si byl zajezdit v terénu a neměl v úmyslu pokoušet štěstí tímto způsobem. V neznámém terénu ale ztratil orientaci a s kamerou na přilbě rovnou skočil z dvanáctimetrové skály.

Nejkurióznější nehoda motorkáře poslední doby ukazuje, že i jezdění ve volném terénu mimo běžný provoz skýtá svá nebezpečí. Dotyčný měl na helmě nainstalovanou kameru, aby si z výletu po kopcích mohl doma udělat vzpomínkové video. Místo kvalitního záznamu parádní projížďky si natočil své druhé narozeniny.

Záběry pádu z útesu zveřejnil 25letý Adrian Owen s popiskem: „Chtěl bych mé rodině a přátelům vyjádřit velké poděkování za jejich starost, jsem velmi šťastný, že jsem stále naživu.“ Vzkaz mohl pod děsivé záběry napsat po velké záchranné akci, která nakonec vedla k záchraně jeho života.

Běžná zábava za řídítky probíhala jako jindy, Adrian si s přáteli užíval členitý terén na dohled mořské hladině. V jednom okamžiku ztratil orientaci, vzal za plyn v nevhodný moment a a nestačil zabrzdit před zlomem skály. Mladík spadl i s motocyklem do hluboké propasti, odkud ho museli vytahovat horští záchranáři ve spolupráci s leteckou ambulancí.

Právě zdravotnický personál s podporou nejbližších se postarali o druhé narození Adriana. Pád do hloubky více jak dvanácti metrů mezi kameny mohl být tím posledním, co kamera na jeho helmě natočila. Uzdravující se pacient z nemocnice veřejně vyzval ostatní jezdce, aby zejména v ne zcela známém terénu dávali maximální pozor, kudy a kam jedou. K tomu se můžeme jen připojit.


Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 1 - Pad motorkare z utesu foto 01Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 2 - Pad motorkare z utesu foto 02Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 3 - Pad motorkare z utesu foto 03Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 4 - Pad motorkare z utesu foto 04Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 5 - Pad motorkare z utesu foto 05Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 6 - Pad motorkare z utesu foto 06Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 7 - Pad motorkare z utesu foto 07Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 8 - Pad motorkare z utesu foto 08Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 9 - Pad motorkare z utesu foto 09Jezdec na motorce natočil, jak omylem sjel z vysokého útesu, jako zázrakem přežil - 10 - Pad motorkare z utesu foto 10
Bolestivý pád ze skály natočil 25letý motorkář, jako zázrakem nebyl tím posledním, co v životě zažil

Zdroj: Bike Throttle@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama