Reklama

Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou

Nedá se říci, že by jakékoli Audi SQ7 bylo mezi auty skromnou volbou. Když ho ale oháknete do výrazné barvy a přidáte hromadu příplatků, je to ještě jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou

28.7.2017 | Petr Miler | 14 příspěvků

Nedá se říci, že by jakékoli Audi SQ7 bylo mezi auty skromnou volbou. Když ho ale oháknete do výrazné barvy a přidáte hromadu příplatků, je to ještě jiná.

Nové Audi SQ7 je nepochybně výjimečný vůz. Takové označení si snadno vyslouží už díky svému revolučnímu motoru 4,0 V8 TDI, který je dnes nejsilnějším dieselem světa montovaným do sériově vyráběného osobního auta. Ono ale i výjimečně jezdí a pokud vás o tom nepřesvědčil náš někdejší test, nedávný výlet jednoho z majitelů na okruh vás v tom musel utvrdit zcela nepochybně. S tímhle dvoutunovým otesánkem i na Nordschleife překvapit nejeden stroj, který se tam cítí jako doma o poznání více.

SQ7 si zkrátka zaslouží respekt a dozajista sklidí obdiv, ať už se kdekoli objeví v jakékoli podobě. Většinou jde ovšem o černě či jinak tmavě lakované vozy se specifikací ne zase tak vzdálenou té základní, však SQ7 má už ve standardní výbavě kde co. Dnes vám ale ukážeme exemplář, který svou výjimečnost do světa doslova křičí. A to hned dvojím způsobem.

Jednak je to barva jeho karoserie. Není to fólie, tuto oranžovou z katalogu Audi Exclusive má vůz zapsanou i v registračních dokumentech. Stála spoustu peněz a... nebyla v tom sama. Díky nizozemské registraci vidíme i cenu, za kterou byl vůz skutečně pořízen - 231 140 Eur. To je v přepočtu 6 023 000 Kč, opravdu „mastná” cifra za vůz, který u nás v základu přijde na 2 564 900 Kč. Pravda, 39 806 Eur (přes 1,03 milionu Kč) z toho činí specifická nizozemská daň, ale i tak přemýšlíme, co mohlo na tomhle autě stát miliony na příplatcích. Můžete přemýšlet s námi - lak vidíme, karbon-keramické brzdy také - už tyhle dva prvky přišly podle českého ceníku 370 tisíc Kč...

Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 1 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 01Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 2 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 02Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 3 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 03Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 4 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 04Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 5 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 05Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 6 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 06Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 7 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 07Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 8 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 08Když už, tak už: ostré dieselové SUV od Audi v oranžové ohromí barvou i cenou - 9 - Audi SQ7 TDI oranzove drahe 09
Toto je vážně mimořádné Audi SQ7 - na pohled, i fakticky. Může být dos obtížné najít další tak drahý exemplář...

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše