Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením

Ostatní řidiči nejsou bez viny, když mnohdy nesmyslně blokují rychlejší pruhy, to ale nedává nikomu právo ohrožovat ostatní. Jeden řidič na takové chování tvrdě doplatil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením

4.7.2018 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Ostatní řidiči nejsou bez viny, když mnohdy nesmyslně blokují rychlejší pruhy, to ale nedává nikomu právo ohrožovat ostatní. Jeden řidič na takové chování tvrdě doplatil.

Palubní kamery jsou dnes hojně rozšířené, a tak se na nás z celého světa valí dostatek příkladů toho, jak jezdit po veřejných silnicích. Dnes do sbírky přibudou hned další dva podobné případy. V prvním z nich řidič Audi R8 po americké dálnici PA Turnpike uháněl vysokou rychlostí. Ostatní na jeho jízdu zjevně nestačili reagovat, proto si musel vybojovat volno pomocí kličkování mezi ostatními.

Za doprovodu vytočeného motoru se prosmýkl uzoučkými prostory mezi auta v jednotlivých pruzích a pokračoval dál. Možná mistr svého řemesla, ale stačil by jeden vylekaný řidič, který by reagoval neočekávaným způsobem a z kličkované by se stala šrotovaná. Přesně jako v druhém případě.

Odstrašující příklad pochází z Velké Británie. Šestatřicetiletý Peter Goodfellow ve svém Mercedesu C250 Coupe na dálnici M4 kličkoval vysokou rychlostí mezi dalšími automobily. Podcenil své schopnosti a srazil pomalejší Mini, které odletělo do svodidel. Podle policejního protokolu nehoda proběhla v rychlosti 201 km/h.

Petera opatrovali všichni svatí, protože kromě drobného zranění nevinné řidičky v Mini se nikomu nic nestalo. Policie s pachatelem ale už slitování neměla a soud jakbysmet. Goodfellowa poslal na 11 měsíců do vězení, přidal 29 měsíců zákaz řízení a pokutu 140 liber (4 100 Kč).

Pochopitelně, můžete namítnout, že řidiči blokující rychlejší pruhy nejsou v těchto nehodách zcela nevinně, jejich špatné chování ale nikomu nedává právo chovat se ještě hůř. Chvátající řidiči tu jeli příliš rychle s ohledem na okolní provoz, a to je vždy riskantní - první měl štěstí, druhý nikoli...


Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 1 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 01Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 2 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 02Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 3 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 03Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 4 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 04
Pilot Audi R8 se protáhl těsně okolo dalších aut. Asi zapomněl, že nejede na motorce...

Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 5 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 05Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 6 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 06Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 7 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 07Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 8 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 08Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 9 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 09Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 10 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 10Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 11 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 11Kličkování mezi auty na dálnici je riskantní výzva, tady skončila i vězením - 12 - Predjizdeni na dalnici klickovanim foto 12
... řidič v bílém Mercedesu takové štěstí neměl. Jeho zbrklé střídání jízdních pruhů skončilo autonehodou

Zdroj: jsr462@Youtube a SWNS TV@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama