Reklama

Lidé od cirkusu se dali na dráhu zločinu, takto kradou iPhony z jedoucích náklaďáků

Je to scéna jako z filmu, toto se ale skutečně stalo. A nejde o ojedinělý případ, jak ukazují zprávy z vícero míst. Mají pozoruhodné pozadí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lidé od cirkusu se dali na dráhu zločinu, takto kradou iPhony z jedoucích náklaďáků

2.8.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Je to scéna jako z filmu, toto se ale skutečně stalo. A nejde o ojedinělý případ, jak ukazují zprávy z vícero míst. Mají pozoruhodné pozadí.

Krást něco z náklaďáku přímo za jízdy obvykle vidíme jen ve filmech. Obecně by se dalo předpokládat, že kriminálníci skutečného světa budou mít dostatečný pud sebezáchovy, aby takhle extrémně nebezpečné věci nezkoušeli. Jenže, jak vidno, někteří se filmy inspirovali - a úspěšně ukradli iPhony za 13 milionů.

Stalo se to v Nizozemsku na blíže neupřesněné silnici během noci začátkem minulého týdne. Lupiči se upravenou dodávkou přiblížili k náklaďáku, jeden z nich přelezl na jeho střechu a do náklaďáku se vloupal. Pak přehazoval krabice s telefony komplicům v dodávce, kteří je ukládali dovnitř skrze díru ve střeše.

„Vůz přepravoval náklad z jednoho bodu do druhého a na cestě nikde nezastavoval. Přesto telefony zmizely, takže se to muselo stát takovýmto způsobem. Nyní máme důkaz - dodávku i lup,” říká mluvčí policie Ed Kraszewski. Celkem byly ukradeny iPhony za 500 tisíc Eur, tedy už zmíněných 13 milionů korun.

Lupiči - celkem pět Rumunů ve věku 33-43 let - bylo zadrženo v sobotu. Tento případ je bohužel jedním z mála, kdy se zločince podařilo chytit a jediný, kdy se lup vrátil původnímu majiteli. Jiný takový je vidět na videu níže - lupič tam vyleze z SUV či dodávky střešním oknem, přeleze na kapotu a otevře zadní dveře náklaďáku. Nahlédl dovnitř a dveře zase zavřel, takže ukradeno nebylo nic, patrně zde nebylo co. Podle informací policie někteří z aktérů těchto krádeží bývalí cirkusoví artisté - to by vysvětlovalo i jejich nebojácnost, na podobné divoké kousky jsou dávno zvyklí...

Lidé od cirkusu se dali na dráhu zločinu, takto kradou iPhony z jedoucích náklaďáků - 1 - pokus o vykradeni nakladaku video 01Lidé od cirkusu se dali na dráhu zločinu, takto kradou iPhony z jedoucích náklaďáků - 2 - pokus o vykradeni nakladaku video 02Lidé od cirkusu se dali na dráhu zločinu, takto kradou iPhony z jedoucích náklaďáků - 3 - pokus o vykradeni nakladaku video 03
Toto video neukazuje konkrétní případ s iPhony, ale jiný, neúspěšný, zaznamenaný v Rumunsku

Zdroje: New York Times, Politia Romana

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše