Majitel LaFerrari Aperta vyrazil řádit mimo silnici. Podívejte se, jak to dopadlo (video)

6.8.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Hýčkat si svůj vzácný hypersport, který nemá jen tak někdo? Nuda. Tento majitel předvádí přednosti silné zadokolky na trávě.

Většina majitelů supersportů s nimi málokdy opustí asfalt. A pokud jde o majitele vzácných supersportů, většina s nimi málokdy opustí garáž. Výjimky se ale najdou. Před nedávnem jsme tu ale měli jednoho, který jeden z těch úplně nejvzácnějších, Mercedes CLK GTR Roadster, vytáhl na projížďku lesem. Očividně inspiroval své okolí, protože při stejné akci na stejném místě se o podobné kousky pokoušelo LaFerrari Aperta.

Jeho řidič ho do lesa nevzal, nebo o tom aspoň nevíme - soustředil se na předvádění výhod zadního náhonu na trávníku u sídla Heveningham několik desítek kilometrů severozápadně od Londýna. Událost, která se tam konala, se jmenovala Heveningham Concours d'Elegance, zkrátka jedna z mnoha přehlídek elegance, jen ne tak slavná, jako třeba ty v Pebble Beach či u Villa d'Este.

Řekli bychom, že řidič není tak zručný jako majitel CLK GTR, nevídané ale předvádí stejně. Po trávníku klouže jako Pljušcenko po ledě a nebojí se pokračovat ani v blízko stromů, aut či lidí. Trávník je poměrně hladký, ovšem na zlomu mezi ním a cestičkou beztak dojde ke kontaktu předního s asfaltem. Z toho může být snadno škoda za 100 tisíc, ale za tu chvilku legrace to snad dotyčnému stálo. Nemluvě o tom, že odřené lízátko je pořád lepší než neježděný stroj zapadávají leda prachem v soukromé garáži...

Majitel LaFerrari Aperta vyrazil řádit mimo silnici. Podívejte se, jak to dopadlo (video) - 1 - laferrari aperta hodiny na trave 01Majitel LaFerrari Aperta vyrazil řádit mimo silnici. Podívejte se, jak to dopadlo (video) - 2 - laferrari aperta hodiny na trave 02Majitel LaFerrari Aperta vyrazil řádit mimo silnici. Podívejte se, jak to dopadlo (video) - 3 - laferrari aperta hodiny na trave 03Majitel LaFerrari Aperta vyrazil řádit mimo silnici. Podívejte se, jak to dopadlo (video) - 4 - laferrari aperta hodiny na trave 04
Exkluzivní supersport? Za normálních okolností sotva k vidění, tady k vidění v „off-roadové” akci...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše