Reklama

Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace)

Nová třída A v Ženevě svým designem bezesporu zaujala. Může být třídveřová verze ještě úspěšnější? Posuďte sami, takto by mohla vypadat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace)

18.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nová třída A v Ženevě svým designem bezesporu zaujala. Může být třídveřová verze ještě úspěšnější? Posuďte sami, takto by mohla vypadat.

Vycházejíc z přízně návštěvníků ženevského autosalonu věnované nové třídě A, postavili v Mercedesu automobil, který bude přitahovat davy. Na to, že se jedná o „obyčejný“ pětidveřový hatchback, jde o docela slušný úspěch. Jakpak asi budou lidé reagovat na poněkud dynamičtěji střiženou třídveřovou verzi? Právě jste si to při pohledu na nejnovější ilustraci Theophila China vyzkoušeli sami na sobě.

Jak je jeho dobrým zvykem, nereálnými návrhy postavenými na nepodložených spekulacích se zabývá jen velmi málo. Jeho návrhy většinou vychází z konkrétních příslibů automobilek anebo důvěryhodných zdrojů. To samé samozřejmě platí pro další karosářskou verzi Mercedesu třídy A.

Vzpomínáte-li si na loňský šanghajský Concept A, možná si vybavíte také to, že se jednalo o třídveřový automobil. Nikoli náhodou. Kromě výchozího pětidvířka, sedanu CLA, crossoveru, dost možná něčeho na způsob vozů kategorie shooting brake a třídy B má na platformě MFA vzniknout rovněž třídveřové áčko, které ale nemá být klasickým hatchbackem (ačkoli na ilustraci tak trochu je). Podobně jako Volkswagen Scirocco má zamířit i trochu blíže ke kupé.

Kdy přesně má být třídveřová třída A představena, v tom zatím panují pořádné zmatky. Původně jsme si mysleli, že malý sedan CLA bude odhalen v Pekingu a téměř souběžně, jen pár dní předtím se na losangeleském festivalu Transmission LA: AV Club ukáže buď shooting brake nebo třídveřový hatchback (jeden z nich ponese jméno CLC). Podle posledních informací to ale možná bude naopak. Každopádně chaos způsobuje problém v komunikaci, protože jak hatchbacku, tak i sedanu většina médií říká kupé. Rozetnout to bude muset Mercedes.

Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 1 - Mercedes A 3D ilustrace 01Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 2 - Mercedes A 3D ilustrace 02

Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 3 - Mercedes A 2012 koncept oficialni 02Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 4 - Mercedes A 2012 koncept oficialni 03Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 5 - Mercedes A 2012 koncept oficialni 04Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 6 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 01Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 7 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 02Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 8 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 03Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 9 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 10Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 10 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 11Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 11 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 12Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 12 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 08Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 13 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 09Mercedes A 3D: až nové Áčko pozbude dvou dveří (ilustrace) - 14 - Mercedes A 2012 koncept oficialni nove 05Původní koncept A měl poněkud ostřeji padající linii střechy, ilustrace ale vypadá mnohem realističtěji

Zdroj: theophiluschin.com

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše