Reklama

Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory

Tuhle barvu na Audi nevidíme poprvé, dosud ale byla ke spatření jen na sportovních nebo stylových modelech. K decentní A8 se nehodí, nebo ano?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory

16.6.2018 | Petr Miler | 12 příspěvků

Tuhle barvu na Audi nevidíme poprvé, dosud ale byla ke spatření jen na sportovních nebo stylových modelech. K decentní A8 se nehodí, nebo ano?

Před pár týdny jsme při pohledu na starší BMW řady 7 se šíleným továrním interiérem připomínali, že v dnešní době nejde o nic až tak mimořádného. Decentní německé limuzíny v hodně divokých provedení vídáme pravidelně, za všechny připomeňme vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT s cenou 8,5 milionu korun. Nebyl to ale první a zjevně ani poslední vůz spojující dohromady dva zdánlivě neslučitelné světy - dnes vám ukážeme další podobný, byť ne až tak extrémní případ.

Dealerství Audi v německém Neckarsulmu vystavilo na Facebooku snímky nové generace modelu A8, který je oděn do hodně svérázného laku ze vzorníku Audi Exclusive. Říká si Samtviolett, tedy Sametově fialový a nevidíme jej na autech této značky poprvé. Níže si můžete prohlédnout supersportovní R8, ostré RS6 a RS4 či stylovou A7 ve stejné barvě. Také tyto vozy jsou ve fialové hodně výrazné, větší pozdvižení svého času nevzbudily, výraznější odstíny se k nim docela hodí. Ale k A8?

Posuďte sami, čistě za sebe říkám, že se mi zrovna toto provedení docela zamlouvá, neboť není až tak křiklavé a přitom v šedi obvykle prodávaných modelů dokáže vyniknout. V takovém názoru nejsem osamocen, najde se ale také dost lidí označujících tento vůz za ubohou modlu exhibicionistů a zbytečné prznění jinak decentního sedanu. Jak to vidíte vy, můžete dodat v diskuzi pod článkem.

My už jen zmíníme, že stejná barva se očividně různě jeví pod různým světlem - na slunci působí dost fialově, ve stínu nemá daleko k běžnější modré. Jestli si vůz takto objednal některý ze zákazníků, nebo jde o prezentační kus samotné automobilky, zatím nemáme potvrzeno, v prvním případě to ale chtělo slušnou porci odvahy. Už kvůli rozporuplným reakcím okolí...

Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 1 - Audi A8 2018 Samtviolett 01Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 2 - Audi A8 2018 Samtviolett 02
Nové Audi A8 v „sametově fialové” barvě je vážně zvláštní zjev, názory na něj se různí

Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 3 - Audi A8 2018 Samtviolett 03Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 4 - Audi A8 2018 Samtviolett 04Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 5 - Audi A8 2018 Samtviolett 05Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 6 - Audi A8 2018 Samtviolett 06Modla exhibicionistů? Nové Audi A8 v tovární fialové dělí internet na dva tábory - 7 - Audi A8 2018 Samtviolett 07
Stejný lak jsme dříve mohli vidět obvykle na sportovnějších a stylovějších modelech značky

Zdroj: AudiForum Neckarsulm@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše