Reklama

Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích

Zní to jako zajímavý zápis do historie. O jeho smysluplnosti bude moci řidič nyní 21 měsíců přemýšlet za mřížemi. Usvědčil se přitom v podstatě sám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích

30.7.2018 | Mirek Mazal

Zní to jako zajímavý zápis do historie. O jeho smysluplnosti bude moci řidič nyní 21 měsíců přemýšlet za mřížemi. Usvědčil se přitom v podstatě sám.

Britský motocyklista Adam Campion se nechal pravidelně natáčet při porušování silničních pravidel. Podobný exhibicionismus v poslední době není výjimkou v žádné oblasti lidského konání a videa plná hloupého jednání lidí na silnicích vídáme na internetu celkem pravidelně. U nás se podobný případ zatím nestal, v zahraničí je ale policie používá jako cestu k dopadení pachatelů a soudy pak jako usvědčující důkazy.

Přesně to se stalo v Adamově případu. Policie z hrabství Nottinghamshire zveřejnila záběry, kde Campion opakovaně projíždí křižovatku na červenou, jezdí po zadním kole na běžné silnici a hlavně překračuje maximální povolenou rychlost. Během jedné vyjížďky se rozjel až na 189 mil za hodinu, tedy 304 km/h. Je to nejvyšší rychlost, kterou kdy byla jakýmkoli způsobem zaznamenána na britských silnicích, a to policie zkrátka nemohla nechat být.

Campion se také zapletl do krádeže motocyklů, za kterou nakonec nebyl nijak trestán, stala se ale záminkou pro zásah policie. Při domovní prohlídce zabavila notebook, ve kterém našla záznamy nebezpečného ježdění. Ty pak použila pro zahájení stíhání za nebezpečné řízení a soudce na jejich základě udělil tvrdý trest. Britská justice je v tomto ohledu nekompromisní, Campion za své kousky musí odsedět 21 měsíců ve vězení.

Jak moc je to adekvátní trest, posuďte sami. Jakýsi sestřih natočeného jednání můžete vidět na materiálu policie níže...

Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 1 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 01Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 2 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 02Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 3 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 03Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 4 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 04Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 5 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 05Motorkář skončil ve vězení kvůli nejvyšší kdy zaznamenané rychlosti na britských silnicích - 6 - Motocyklista natocen pri porusovani pravidel 06
Šestadvacetiletý Brit se poučil, že pokud dělá nesmysly, nemá se u toho aspoň natáčet. Právě jím samým schraňované důkazy pro něj nakonec znamenaly ztrátu svobody

Zdroj: Nottinghamshire Police@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše