Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř

Jsou situace, kdy se zdá být rozumné auto jen zabrzdit, nechat běžet jeho motor a na chvíli vystoupit. Tento muž vám ukáže, že přijít o něj můžete, i když se od něj pořádně ani nevzdálíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř

18.8.2019 | Mirek Mazal

Jsou situace, kdy se zdá být rozumné auto jen zabrzdit, nechat běžet jeho motor a na chvíli vystoupit. Tento muž vám ukáže, že přijít o něj můžete, i když se od něj pořádně ani nevzdálíte.

Zdánlivě neškodná lehkomyslnost se nevyplatila řidiči černého Citroënu. Nejspíše to byla jen nešťastná shoda okolností, přesto dnes může zpytovat svědomí, zda skutečně musel opouštět auto s nastartovaným motorem a klíči v zapalování.

Muž ve vyšším věku přijel zaparkovat do rozlehlého dvora, proto zastavil u silnice přímo u zamčené brány. Z vozu si vzal pouze klíče od brány, auto samotné ale nechal nastartované s klíči od něj uvnitř. Dotyčný si v tu chvíli bohužel nevšiml nejspíše náhodného kolemjdoucího, který využil ruchu frekventované silnice, naskočil do Citroënu a zmizel s ním.

Hořce komické na celé situaci je, že dnes už bývalý majitel Citroënu C3 si ničeho nevšiml až do chvíle, než chtěl znovu nasednout do auta. V klidu, zřejmě jako už tisíckrát předtím otevíral bránu a ani jej nenapadlo, že by ho taková banalita mohla stát auto. Ale bylo tomu tak - zloděj během několik sekund auto osedlal a zmizel s ním neznámo kam.

Je pochopitelně možné, že využil známé rutiny okradeného, s ohledem na další okolnosti se ale zdá být pravděpodobnější, že kolemjdoucí jen využil příležitosti. Policie po zloději pátrá, pokud ale šlo alespoň o trochu zkušeného jedince, auto už beztak dávno nechal rozebrat na díly, jak to dnes bohužel po krádežích bývá.

Berme lehkovážnost majitele jako poučení. Bohužel se kolem nás pohybuje příliš mnoho špatných živlů na to, abychom si mohli nechat bez dozoru zaparkované auto s běžícím motorem a klíči uvnitř byť jen pár sekund doslova za zády. Lepší bude vždy motor vypnout a pak zase nastartovat, pokud tedy nemáte vůz (např. BMW s bezklíčovým vstupem), které je možné i s nastartovaným motorem (ale pochopitelně klíčem v kapse) zamknout a tím riziko takovéto rychlé krádeže prakticky eliminovat.


Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 1 - Kradez auta primo pred nosem foto 01Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 2 - Kradez auta primo pred nosem foto 02Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 3 - Kradez auta primo pred nosem foto 03Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 4 - Kradez auta primo pred nosem foto 04Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 5 - Kradez auta primo pred nosem foto 05Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 6 - Kradez auta primo pred nosem foto 06Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 7 - Kradez auta primo pred nosem foto 07Muž ukázal světu, proč ani na chvíli neopouštět nastartované auto s klíči uvnitř - 8 - Kradez auta primo pred nosem foto 08
Blesková krádež přímo před kamerou majitele Citroënu evidentně zaskočila. Nebýt jeho lehkovážnosti, nedošlo by k ní

Zdroj: Secret Autochannel@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama