- -

Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video)

Napadlo vás někdy vyrobit si kola ze dřeva třeba proto, že normální pneumatiky jsou drahé? Jde to, má to ale své limity.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video)

14.6.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Napadlo vás někdy vyrobit si kola ze dřeva třeba proto, že normální pneumatiky jsou drahé? Jde to, má to ale své limity.

Nejen člověka „odkojeného” seriálem Flinsteonovi mohlo napadnout, jestli může moderní auto jezdit na kolech vyrobených z poněkud primitivnějšího materiálu. Kámen asi nepřipadá v úvahu, ale co taková dřevěná kola? A myslíme skutečně dřevěná kola, ne pneumatiky obuté na dřevěných loukotích. Takový nápad se možná zrodil v hlavě nejednoho z nás, jsme si ale celkem jisti, že to nikdo nezkusil. Tedy až na jednoho Rusa.

Tento experiment provedl s pomocí poslední evoluce Moskviče, který pořídil za v přepočtu asi 20 tisíc Kč. To není nic, je to ale dost málo na to, aby se nemusel starat o to, v jakém stavu jej experiment zanechá. „Někdo si koupí iPhone, někdo hezké oblečení, ale my utrácíme peníze trochu zábavnějšími cestami,” říká za kanál ATDrive na Youtube. Vzal tedy onen Moskvič, vyrobil čtyři kola z dřevěných desek a namontoval je místo původních kol s pneumatikami.

Jak sami uvidíte, nebylo to bůhvíjak sofistikované dílo, ale úplná fušeřina též ne. Nastartoval se tedy, rozjel a čekal, co se stane. Kola kupodivu vydržela docela dlouho, ta zadní dokonce přežila i drift. Jeden. Podívejte se na obrázky či video níže, opravdu to stojí za to. Asi bychom to na svém autě nezkoušeli, protože když se kolo ulomí, zůstanete stát na brzdovém disku, ale takhle z dálky je to docela zábavné...

Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 1 - Drevena kola auto video 01Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 2 - Drevena kola auto video 02Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 3 - Drevena kola auto video 03Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 4 - Drevena kola auto video 04Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 5 - Drevena kola auto video 05Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 6 - Drevena kola auto video 06Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 7 - Drevena kola auto video 07Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 8 - Drevena kola auto video 08Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 9 - Drevena kola auto video 09Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 10 - Drevena kola auto video 10Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 11 - Drevena kola auto video 11Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 12 - Drevena kola auto video 12Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 13 - Drevena kola auto video 13Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 14 - Drevena kola auto video 14Může moderní auto jezdit na dřevěných kolech? Rus to zkusil v praxi (video) - 15 - Drevena kola auto video 15
Dřevěná kola opravdu nejsou dobrá ani jako rezerva, poroučí se rychle. Přesto vydrží více, než by jeden čekal

Zdroj: ATDrive@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama