Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut

Neštěstí se stalo na mostě, za bílého dne a za plného provozu. To nevěstí nic dobrého. Během okamžiku se z jízdy autem stal boj o holý život. Pro někoho bohužel neúspěšný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut

29.6.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Neštěstí se stalo na mostě, za bílého dne a za plného provozu. To nevěstí nic dobrého. Během okamžiku se z jízdy autem stal boj o holý život. Pro někoho bohužel neúspěšný.

Včera u největšího města Nigérie zvaného Lagos došlo k explozi cisterny plné paliva. Nákladní vůz převážel 33 tisíc litrů pohonných hmot, když vyletěl do povětří na mostě Otedola Bridge. Katastrofální nehoda si vyžádala mnoho obětí na životech z asi 70 zničených vozidel. Zatím se ví o devíti mrtvých, ale silný žár znemožnil rychlou prohlídku všech aut.

Tahači s hořlavinou ve vleku údajně selhaly brzdy. Přeživší popisují zkázu jako horor v přímém přenosu. Prý bylo vidět převrácený kamion, ze kterého vytékal benzín na silnici a následně vypuklo ohnivé peklo. „Viděl jsem rozlitý benzin na silnici a oheň. Rychle jsem vyběhl z auta na druhou stranu, abych mě to peklo nepohltilo,“ říká zachráněný Adewale Adesanya. Další muž popisuje, jak se snažil autem vyhnout ohni, ale neúspěšně. Až druhou životní šanci dokázal chytnout za pačesy o vlásek unikl katastrofě.

Prezident země vyjádřil upřímnou soustrast rodinám, truchlící africká země nemůže uvěřit, co se stalo. Hovoří se o největší silniční tragédii za dlouhá léta. Záchranné složky pracovaly naplno, přesto některým nebylo pomoci. Odklizení žhavých trosek bude trvat několik dní. Policejní komisař do médií sdělil, že se snaží vyklidit silnici co nejdříve, aby se život vrátil do normálních kolejí. Při pohledu na následky nebude normální stav platit ještě hodně dlouho. Záběry z místa neštěstí nahánějí husí kůži...


Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 1 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie dalsi 01Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 2 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie dalsi 02Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 3 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie dalsi 03Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 4 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie dalsi 04Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 5 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 01Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 6 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 02Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 7 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 03Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 8 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 04Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 9 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 05Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 10 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 06Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 11 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 07Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 12 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 08Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 13 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 09Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 14 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 10Na africké dálnici explodoval kamion plný benzinu. Ohnivé peklo pohltilo 70 aut - 15 - Nehoda a pozar cisterny s palivem Nigerie 11
Apokalypsa obřích rozměrů na mostě v Nigérii připravila o život několik lidí a další těžce zranila

Zdroj: Vanguard

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama