Reklama

Naštvaný řidič rozjezdil sedm policejních aut. Traktorem (video)

Moudří říkají: nedráždi hada bosou nohou. Policisté z amerického Newportu ve státě Vermont ale zřejmě překročili určitou hranici a dočkali se velmi tvrdé odvety.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Naštvaný řidič rozjezdil sedm policejních aut. Traktorem (video)

5.8.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Moudří říkají: nedráždi hada bosou nohou. Policisté z amerického Newportu ve státě Vermont ale zřejmě překročili určitou hranici a dočkali se velmi tvrdé odvety.

Nevíme, co přesně se tehdy stalo, čtyřiatřicetiletý vermontský farmář Roger Pion ale vyšel z červencového kontaktu s newportskou policií s obviněním z přechovávání marihuany a kladení odporu při zatýkání. Zdroje se v popisu okolností tohoto případu liší, známí pana Piona ale údajně uvedli, že si stěžoval na hrubé a povýšené chování mužů zákona a přesto to byl nakonec on, kdo byl zatčen a později propuštěn s dvojicí menších obvinění na krku.

Netušíme, jestli se v mezičase pokoušel věc řešit jiným, poněkud rozumnějším způsobem, hněv v něm ale očividně hluboce zakořenil. A tak se tento čtvrtek, druhého srpna, rozhodl zjednat si respekt sám. Věrný svému povolání vzal do rukou traktor a zajel s ním prozkoumat parkoviště šerifova oddělení v Orleans County. Výsledek? Sedm totálně zdemolovaných policejních aut včetně dodávky na převážení vězňů.

Když si pustíte přiložené video, uvidíte scénu jak z filmového Terminátora, takhle se na policejní půdě dosud nikdo jiný nepohyboval. Ale jak vidíte, stát se může všechno. I v USA.

Pozoruhodné je, že když policisté vyběhli ven a chtěli „muže s traktorem” zatknout, neměli jej jak dohnat - rozjezdil jim úplně všechna použitelná auta. Až jiní kolegové jej zatkli asi dva kilometry od místa činu.

Pokud se ptáte, co dokáže takto zlikvidovat tak velká auta, pak prý šlo o traktor s dvojitou montáží šestistopých kol na zádi, podle poškozených policistů vůbec největší traktor, který se dá koupit.

Trochu smutné je, že rána pana Piona padla trochu vedle, neboť to byli policisté z jiného oddělení, kteří s ním zacházeli v rozporu s jeho představami. Buď jak buď je nyní obviněn ze sedmi poněkud závažnějších činů než držení marihuany.

Proč o tom vlastně píšeme? Jednak je zajímavé, co všechno se může na silnici stát a pak by to i místní policie mohla brát jako zdvižený ukazováček. Policisté se zde nezřídka chovají nemístně a i ve zjevných případech totálního selhání jsou obhajováni těmi, kteří je mají trestat. I tady by jednou mohli narazit na někoho, koho v reakci na podobné jednání nenapadne nic lepšího než vzít zákon do vlastních rukou a třeba se projet po jejich parkovišti...

Zdroje: NBC, CBS, americký tisk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama