Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě

Přepychové SUV pravděpodobněji potkáme v Pařížské než na závodní trati. Okruhové podmínky mu ale překvapivě nevadí a projevuje se v nich docela dobře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě

9.7.2019 | Mirek Mazal

Přepychové SUV pravděpodobněji potkáme v Pařížské než na závodní trati. Okruhové podmínky mu ale překvapivě nevadí a projevuje se v nich docela dobře.

Během Festivalu rychlosti v Goodwoodu se na téměř dvoukilometrové trati prohánějí ty nejvýjimečnější modely aut vůbec. Formálně usilují o co nejlepší čas, fakticky ale 1,86 kilometru úzkého asfaltu slouží spíše přehlídce špičkové automobilové produkce. Zakroucený úsek mezi slámovými balíky má devět zatáček a jezdcům stačí zhruba jedna minuta, než spatří cílovou vlajku.

Krátká rychlostní zkouška je oblíbená mezi diváky, protože mají šanci vidět nevšední výkony na vlastní oči. Na startovní listině se letos objevil také opulentní Rolls-Royce Cullinan platící dnes za nejdražší SUV světa. A ukázal se v akci, kterou lze vidět snad jen na Festivalu rychlosti.

Profesionální jezdec Daryl Jones potrápil luxusní SUV do takové míry, že místy auto jelo mírně bokem, nebo po třech kolech. Všechny pro komfort optimalizované systémy musely mít napilno, aby 5,3 metru dlouhý kolos udržely na závodní dráze. Asistent vyvažování v zatáčkách nestačil na rychlé změny směrů doprovázené přenosem 2,7 tun pohotovostní hmotnosti, proto se občas vůz naklonil jako zaoceánské plavidlo. Motor V12 o objemu 6,75 litru ale nezklamal a přihlížející potěšil nádherným zvukem.

Pravděpodobně žádný z majitelů Cullinanu neprohání své SUV ani zdaleka takovými rychlostmi v zatáčkách jako Jones. Bývalý účastník automobilových soutěží ukázal maximum možného a Rolls-Royce v rámci možností obstál. Na každý pád se postaral o nevšední podívanou, však posuďte sami.


Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 1 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 01Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 2 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 02Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 3 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 03Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 4 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 04Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 5 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 05Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 6 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 06Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 7 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 07Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 8 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 08Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 9 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 09Nejdražší SUV světa týrané na hranici možností lze vidět asi jen na jediném místě - 10 - Rolls Royce Cullinan na trati v Goodwoodu 10
Rolls-Royce Cullinan prosvištěl závodem v Goodwoodu způsobem, který pro tento vůz zdaleka není typický

Zdroj: Goodwood Road & Racing@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama