Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo

Jen málokdo měl slitování nad autem upraveným tak absurdně, že se i plastiky Donatelly Versace rázem jevily být rozumnými. Tu pravou ostudu si ale majitel utrhl až nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo

10.10.2018 | Mirek Mazal

Jen málokdo měl slitování nad autem upraveným tak absurdně, že se i plastiky Donatelly Versace rázem jevily být rozumnými. Tu pravou ostudu si ale majitel utrhl až nyní.

Nedávno jsme psali o tom, jakým úpravám auta je radno se vyhnout, neboť jeho vlastnosti jen zhorší. Řeč byla mimo jiné o přílišném negativním odklonu kol, pneumatikách natažených na širokých discích, velmi malé světlé výšce nebo příliš tvrdém odpružení. Na fialovém Nissanu Silvia S15, který můžete vidět na záběrech níže, se sešlo vše z toho. A v extrémním provedení.

Není divu, že si majitel auta připomínajícího dětskou hračku, na kterou stoupl neopatrný rodič, vyslechl své a z jeho vozu se rychle stalo snad nejvíce nenáviděné auto internetu. Už jeho dřívější snímky vzbudily vlnu nevole, neboť auto s koly s asi 45° odklonem a tedy minimální styčnou plochou pneu, skoro neexistujícím odpružením a světlou výškou počítanou nanejvýš na centimetry prostě nemůže fungovat. A také nefunguje. Při odjezdu právě tohoto vozu z tunerské show konané v americkém Tennessee se pro něj problémem stalo i přejetí téměř neviditelné nerovnosti.

V tragikomické situaci uvízl extrémně snížený Nissan na křižovatce při pokusu o odbočení do vedlejší ulice. Řidič najel na drobný terénní zlom a nízký podvozek se zasekl tak, že zadní poháněná kola neměla při svém minimálním kontaktu se zemí šanci vůz dostat zpět do pohybu. K pobavení všech, kteří nad dílem dříve vyjádřil svůj odpor, se videozáznam incidentu dostal na internet.

Majiteli pomáhají dva muži, kteří se dost neúspěšně snaží automobil roztlačit vpřed. Zastánci podobných úprav rádi tvrdí, že spuštění vozu k zemi nebo upravení odklonu nemá na praktické využití vliv. V nějaké míře možná, ale nic se nesmí přehánět. Na videu je patrné, jak velký problém to může být. A to cesta nepřipomíná zrovna rozorané pole...


Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo - 1 - Nissan Silvia S15 uvizl na ulici 01Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo - 2 - Nissan Silvia S15 uvizl na ulici 02Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo - 3 - Nissan Silvia S15 uvizl na ulici 03Nejvíc nenáviděné auto internetu skončilo tak, jak od začátku muselo - 4 - Nissan Silvia S15 uvizl na ulici 04
Nissan Silvia odmítl jet dál, když kvůli přehnaným úpravám uvízl na ulici na prakticky neviditelném terénním zlomu

Zdroj: crashcams @Instagram

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama