Reklama

Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu”

V luxusním segmentu jsou z barev nejoblíbenější ty, které připomínají černou. Někdo si ovšem na nejlepší Mercedes třídy S nechal nanést žlutou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu”

24.3.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

V luxusním segmentu jsou z barev nejoblíbenější ty, které připomínají černou. Někdo si ovšem na nejlepší Mercedes třídy S nechal nanést žlutou.

Jedno staré pořekadlo praví, že kola dělají auto. V posledních letech ale stále více na významu začíná získávat lak karoserie. Potvrzuje to i studie americké firmy Yankelovich Partners, dle které je až 39 procent motoristů svolných ke změně značky, pokud jejich vyvolená nemá v nabídce takový odstín laku, jaký požadují. A jelikož největší celosvětové obliby dosahuje stříbrná, bílá a černá, je pochopitelné, že právě na tyto barvy a jejich varianty sází výrobci nejvíce.

V luxusním segmentu se nenosí ani takováto „pestrost” a vrcholem kreativity bývají vedle černé - či čehokoli jiného, co je tak tmavé, že to černou připomíná - modrá a šedá. Napříč všemi třídami jsou pak nejméně populární volbou žlutá, před kterou se dostala i hnědá nebo oranžová. Je tak skutečně bizarní, když někdo v luxusním segmentu sáhne právě po žlutém odstínu, ale jak vidíte, stalo se to. A k obyčejnému má ono auto daleko hned dvakrát.

Nejde „jen” o Mercedes třídy S, ale rovnou o jeho vrcholně rozmařilé provedení S65 od AMG. Co ovšem můžete dělat, když toužíte právě po autě, které je maximálně komfortní, maximálně výkonné a k tomu žluté? Zájemce právě o takový vůz se zastavil u Mercedesu a nechal si své špičkové „eSko” na zakázku nalakovat do stejného žlutého odstínu, jaký je v nabídce supersportu AMG GT.

Zářivě žlutý odstín Solarbeam Yellow je sám o sobě tučným příplatkem, u AMG GT za něj dáte navíc přes 200 tisíc korun. U této třídy S byl ale i drahý prvek navíc jen jedním z mnoha - dle nizozemského registru byl tento konkrétní vůz prodán 338 101 Eur, tedy v přepočtu za více jak 8,5 milionu Kč. Jsme docela zvědavi, za jakou cenu majitel tento vůz za pár let prodá, čekali bychom ztrátu hodnoty tak 2 miliony za rok...

Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 1 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 01Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 2 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 02Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 3 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 03Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 4 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 04Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 5 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 05Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 6 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 06Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 7 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 07Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 8 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 08Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 9 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 09Někdo si koupil vrcholný Mercedes S ve žluté ze sporťáku AMG GT. Dal za něj „raketu” - 10 - Mercedes-AMG S65L Solarbeam Yellow 2018 nove foto 10
Více jak 8,5 milionu korun, tolik někoho stálo tento specifický Mercedes-AMG S65. Za příplatek tu musela být spousta věcí, zdaleka ne jen lak...

Zdroj: Auto Junk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše