Reklama

Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě

Žádnou fólii, ale opravdu nový zelený lak dostalo toto Enzo. Je podle všeho jediné takové na světě a podle nás mu to sekne. Co na něj říkáte vy?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě

28.12.2017 | Mirek Mazal | 21 příspěvků

Žádnou fólii, ale opravdu nový zelený lak dostalo toto Enzo. Je podle všeho jediné takové na světě a podle nás mu to sekne. Co na něj říkáte vy?

Ferrari Enzo navazuje na legendární modely F40 a F50. Jeho tvary a vzhled prošly cca 3000hodinovým pilováním v dnes už zbytném větrném tunelu, na začátku tohoto tisíciletí ale byl nezbytný postup. Jeho výsledkem je unikátní design zajišťující co nejmenší odpor vzduchu a zároveň stabilitu i při rychlostech nad 300 km/h. Vedoucí designér Ken Okuyama je na svoji práci jistě pyšný, pro některé z majitelů je ale problém, že Enzo bylo nabízeno jen ve velmi omezeném počtu barev.

Dnes je situace odlišná a Ferrari vám za příplatek rádo dodá auto v jakékoli barvě, krom jedné. V roce 2003 jste ale Enzo mohli mít v červené, bílé, stříbrné, černé, žluté, modré a šedé. To byla na poměry podobných Ferrari široká nabídka, je ale třeba dodat, že většina z „nečervených” strojů byly rarity vyrobené v pár kusech - obvyklou barvou byla stejně jako u F40 (tam skoro bez výjimky) a F50 červená.

Jednomu neznámému, ale jistě velmi bohatému Britovi nebyl žádný z dostupných odstínů dost dobrý, a tak si své Ferrari Enzo nechal přelakovat do barvy ještě jiné - zelené Emerald. Výsledek posuďte sami, na Ferrari je zelená barva obecně výjimečná a na Enzo obzvlášť. Po našem soudu je vzhled stroje ohromující, spojení unikátních tvarů Enza s touto barvou dokáže zapůsobit. Smaragdově zelený lak s černou lesklou střechou ladí, sada tmavých kol a červené brzdové třmeny dodávají šmrnc.

Výrazné Ferrari bylo nedávno představeno v showroomu Joe Macari Performance Cars. Podle všeho je jediné takové na celém světě a reakce publika na něj byly pozitivní. Že se nejčastější barvy začínají zákazníků zajídat, by mohlo naznačovat nedávné rozhodnutí jiného sběratele aut, který svoji F40 také nechal přestříkat na zelenou, ale tentokrát v odstínu Racing Green. Oba vozy změnou barvy možná ztratí svoji hodnotu, tím spíše ale musíme ocenit odvahu obou pánů udělat si věci po svém, jak se líbí právě jim...

Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 1 - Ferrari Enzo zelena 01Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 2 - Ferrari Enzo zelena 02Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 3 - Ferrari Enzo zelena 03
Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 4 - Ferrari Enzo zelena 04Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 5 - Ferrari Enzo zelena 05Někdo si nechal přelakovat vzácné Ferrari Enzo na zeleno. Je jediné na světě - 6 - Ferrari Enzo zelena 06
Zelené Ferrari Enzo se opravdu nevidí, nám ale jeho vzhled není vůbec proti srsti

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše