Reklama

Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav

Není to kopie ani žádná recese, ale oficiální auto britské policie, které někdo koupil jak je a přihlásil ho k provozu v Nizozemsku. Svérázné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav

1.7.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Není to kopie ani žádná recese, ale oficiální auto britské policie, které někdo koupil jak je a přihlásil ho k provozu v Nizozemsku. Svérázné.

Snad každá civilizovaná země zakazuje svým občanům používat auta upravená tak, aby připomínala ta policejní. Je to logické, vůz v policejních barvách by snadno mohl posloužit třeba zločincům, aby se za policisty vydávali, snáze stavěli ostatní řidiče a ty pak třeba okrádali. Navíc by se tak snáze mohli domáhat neoprávněné přednosti v jízdě. Takové omezení se ale pochopitelně tyká vždy pouze zbarvení policejních vozů té které země a navíc jen aktuálně používaného. Proto u nás můžete narazit na vozy označené znaky někdejší Veřejné bezpečnosti ve žluto-bílých barvách, spatřit občas lze i americké auto tvářící se jako služební stroj tamních šerifů.

V obou případech jde spíše o recesi, po Nizozemsku ale jezdí policejní Ford Mondeo dovezený z britského Essexu, který byl přihlášen do provozu přesně v té podobě, v jaké z něj byl ve Velké Británii vyřazen. Na autě jsou tedy stále reflexní modro-zeleno-oranžové polepy britské policie včetně nápisu Essex Police ukazující původ strakatého kombi. Dřívější službu ostrovního hlídače pořádku naznačuje i instalované výstražné zvukové a rozhlasové zařízení a volant pochopitelně stále na pravé straně. Člověk by řekl, že si policisté vyjeli na dovolenou, nizozemské registrační značky s platným schválením pro tamní provoz ale dosvědčují jinou realitu.

Člověk se až diví, že nizozemským úřadům žádná ze zvláštností nevadila (volant vpravo dle evropských precedentů ani nemůže) a autu dovolují jezdit po silnicích, jak je. Trochu jsme pátrali, co za tím vězí a ke shovívavosti mohl vést i fakt, že majitel auto používá také při různých charitativních akcích, kdy v něm vozí nemocné děti. A ty jistě potěší setkání s neobvyklým autem s volantem na „špatné straně”, stejně jako možnost vidět v akci policejní auto, které mohou znát z mnoha britských detektivek. Jinak v něm ale jezdí jako s normálním autem, záběry z parkoviště u obchodního domu to dosvědčují.

Mohla to být výhodná koupě, vyřazené policejní stroje bývají utrápené až běda a stávají opravdu malé peníze, ani tak bychom ale ježdění takovým autem po České republice nedoporučovali. Pravděpodobně byste neměli problém jej v této podobě přihlásit k provozu i u nás, na cestách byste ale měli o pozornost postaráno možná až příliš - tušíme, že zejména skutečným českým policistům by hra na „britské poldy” moc sympatická nebyla...

Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav - 1 - Ford Mondeo britske policie na znackach Nizozemska 01Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav - 2 - Ford Mondeo britske policie na znackach Nizozemska 02Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav - 3 - Ford Mondeo britske policie na znackach Nizozemska 03Někdo si pořídil vyřazený policejní speciál jiné země, doma ho používá bez úprav - 4 - Ford Mondeo britske policie na znackach Nizozemska 04
Ford Mondeo kombi anglické policie na nizozemských registračních značkách je vážně neobvyklý zjev. Někdo koupil vysloužilé auto v Británii a jak je, ho přihlásil ve své zemi

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše