Reklama

Nová Honda NSX předvedla na Autobahnu své zrychlení až na 309 km/h (video)

NSX má být schopna rozjet se až na rychlost 307 km/h. Praktický test ukazuje, že to není ani nadsazená, ani obtížně dosažitelná hodnota.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Honda NSX předvedla na Autobahnu své zrychlení až na 309 km/h (video)

4.11.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

NSX má být schopna rozjet se až na rychlost 307 km/h. Praktický test ukazuje, že to není ani nadsazená, ani obtížně dosažitelná hodnota.

O nové generaci Hondy NSX jsme se naposledy nezmiňovali zrovna v superlativech. Japonská značka totiž neoslnila nabízeným továrním příslušenstvím, mezi které nepatří ani tak kupříkladu agresivnější bodykit, nýbrž prvky jako krycí plachta. Nyní vám ovšem můžeme předestřít poněkud lepší obrázek, neboť na světě je video dokumentující cestu za nejvyšší rychlostí supersportu.

Honda oficiálně udává, že by se ručička na tachometru měla zastavit na hodnotě 307 km/h, což se pravděpodobně stane, dle tachometru se ale nová NSX na německém Autobahnu podívá ještě k o dva kilometry v hodině vyšší rychlosti. A je třeba dodat, že to zvládne docela svižně.

Kromě zmíněného můžeme dodat, že Honda NSX nejvyšší rychlosti dosahuje již na osmý z devíti rychlostních stupňů, ten devátý už slouží jen jako rychloběh. Okamžitá spotřeba se při takové jízdě pohybuje za hranicí 40 litrů benzinu na 100 km, což je ale též není nic ostudného. Však při klidné jízdě si má vůz dle realističtějších amerických norem říci o též přijatelných 10 litrů benzinu na 100 km.

Ve finále dodejme, že za danou spotřebou i jízdní dynamikou stojí hybridní ústrojí složené z 3,5litrového přeplňovaného šestiválce a tří elektromotorů. Tato soustava dává k dobru 581 koní a 645 Nm točivého momentu, což vám kromě výše zmíněného zajistí také sprint z klidu na stovku pod tři sekundy. Za vše se ale platí, u Hondy NSX je tak třeba vytáhnout z kapsy takřka pět milionů korun.

Nová Honda NSX předvedla na Autobahnu své zrychlení až na 309 km/h (video) - 1 - Honda NSX Autobahn VMax video 02Nová Honda NSX předvedla na Autobahnu své zrychlení až na 309 km/h (video) - 2 - Honda NSX Autobahn VMax video 01
Honda NSX na Autobahnu prokázala, že magickou třístovku dokáže pokořit s nadhledem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše