Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí

Škoda bývala levnou značkou a i po posunu do vyšších sfér se ještě pokoušela oslovit klientelu toužící hlavně po nízké ceně. Teď to nedělá, ilustrace nás ale tak trochu vrátí v čase.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí

23.12.2018 | Petr Miler

Škoda bývala levnou značkou a i po posunu do vyšších sfér se ještě pokoušela oslovit klientelu toužící hlavně po nízké ceně. Teď to nedělá, ilustrace nás ale tak trochu vrátí v čase.

Jednoznačně nejvýznamnější automobilovou premiérou posledních týdnů je z českého pohledu nová Škoda Scala. Jde o model, který v dosavadní nabídce škodovky nemá obdoby, který se pokouší o půl třídy výše posunout dosavadní Rapid a stát se plnohodnotným konkurentem kompaktních hatchbacků typu VW Golf v době, kdy Octavia dalším růstem rozměrů zamíří ještě blíže střední třídě. Proto se také jmenuje Scala neboli schod či žebřík, po kterém má vůz vystoupat do vyšších pater.

Od premiéry Scaly už jsme mohli vidět ilustrace špičkových verzí RS a Scout, které se velmi pravděpodobně stanou realitou, třebaže v druhém případě půjde spíše o ryze vizuální provedení ScoutLine. Mohli jsme také spatřit skutečnou Scalu v obyčejnější verzi bez „křišťálových” světel a specifické zádi, kterou automobilka nejspíše osloví nejvíce zákazníků. Podstatně níže už s novinkou asi nezamíří, ale co kdyby ano? Co kdyby o vůz v oněch vyšších sférách nebyl zase takový zájem, jaký očekává?

Dopady takového scénáře ukazuje další ilustrace od X-Tomiho, který se tentokrát pokusil ztvárnit jakousi Scalu Junior. Ideový nástupce nechvalně proslulé Fabie Junor by vypadal přesně tak mizerně jako někdejší originál - velké černé plastové nárazníky bez špetky laku, podobně vyvedené kryty zrcátek a kliky dveří, nevzhledná ocelová kola bez krytů či primitivní světla bez náznaku moderních technologií by z dnes atraktivního vozu udělaly slušnou ošklivku, ale kdo ví, v jaké situaci bude Škody či celý svět za pár let...

Berte to pochopitelně s nadsázkou - Škoda už v minulosti několikrát řekla, že cosi jako Fabii Junior znovu nikdy nepostaví a slovo „nikdy” sedmkrát podtrhla napsané tučným fontem. A i když se nikdy nemá říkat nikdy, v tomto případě tomu lze nejspíše věřit - automobilce by muselo opět hodně klesnout sebevědomí, aby se znovu pokusila prodávat oholené modely za co nejnižší ceny. Poslední pokusy o totéž dobře neskončily a poškození image toho kterého modelu nešlo leda dílčími úspěchy podobných holobytů vyvážit.


Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí - 1 - Skoda Scala Junior ilustrace 01
Škoda Scala Junior je fikce, ale zajímavá

Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí - 2 - Omyly ceskeho auto prumyslu dalsi 02Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí - 3 - Omyly ceskeho auto prumyslu dalsi 03Nová Škoda Scala ve verzi Junior? Možná až Škodě zase klesne sebevědomí - 4 - Omyly ceskeho auto prumyslu dalsi 04
Podobnost s někdejší, dosti ostudnou Fabií Junior není neúmyslná či náhodná

Zdroj: X-Tomi Design

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama