- -

Ostré Mazdy MPS jsou mrtvé a pohřbené hluboko pod zemí, o nových se ani nemluví

Plamínek naděje pohasl, nové Mazdy MPS se nechystají a o jejich návratu se u automobilky ani nemluví. Místo nich dostaneme více SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ostré Mazdy MPS jsou mrtvé a pohřbené hluboko pod zemí, o nových se ani nemluví

15.6.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Plamínek naděje pohasl, nové Mazdy MPS se nechystají a o jejich návratu se u automobilky ani nemluví. Místo nich dostaneme více SUV.

Pokud stále otálíte s nákupem Mazdy 3 s nejsilnějším, 165koňovým motorem v očekávání ostré verze MPS, musíme vás zklamat. Podle PR manažera australského zastoupení Mazdy se ničeho takového nedočkáte ani teď, ani později. Mazda zkrátka neplánuje modely MPS obnovit. Po předchozích zmínkách této chmurné budoucnosti, které čas od času střídaly i nadějnější vize, tu tak tak máme další kámen na mohyle MPS modelů.

„MPS všichni, kdo ji měli, milovali kvůli výkonu a točivému momentu,” říká Mee a pro nás by už jen tohle byl dobrý důvod se ostrých verzí nevzdávat. „Je spousta lidí, kteří by rádi viděli návrat Mazdy 3 MPS, ale žádné takové plány neexistují, u Mazdy jsme o návratu MPS nehovořili,” pokračuje Mee jen dalším důvodem, proč MPS obnovit. Hovoří sice o Austrálii, ale nečekejme, že bychom měli v Evropě větší štěstí.

„Mazda se nyní soustředí na současné portfolio osobních aut a SUV. Šijeme je pro velkou část trhu a jsou úspěšná. Přeřadit zdroje na nové verze MPS je pro vedení pravděpodobně plýtvání. Zůstaneme u současné nabídky,” nepříjemně racionálně vysvětluje Mee. „CX-4 je nyní pravděpodobnější než MPS,” dodává.

Ovšem, nadšencům, kterým se nelíbí idea dalšího konkurenta BMW X4, který bude na silnici neohrabaný a užraný a v terénu neschopný, je CX-4 pravděpodobně k ničemu. Současná Mazda 3 je přitom pro MPS tak dobrý základ. Doporučujeme koupit, než bude atmosférický dvoulitr nahrazen menším turbem, i to se může jednou stát...

Ostré Mazdy MPS jsou mrtvé a pohřbené hluboko pod zemí, o nových se ani nemluví - 1 - Mazda 3 MPS 2016 render 01Ostré Mazdy MPS jsou mrtvé a pohřbené hluboko pod zemí, o nových se ani nemluví - 2 - Mazda 3 MPS 2016 render 02
Trojka MPS nebude, tyhle ilustrace jsou to jediné, co nám zbývá

Zdroj: Motoring

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama