Reklama

Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie

Pochopení pro český typ chalupářství zjevně postrádají Britové, kteří jdou po řidiči tohoto Passatu. Do jeho zavazadelníku napěchoval dvě malé krávy, ostatní ho nahlásili policii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie

10.7.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Pochopení pro český typ chalupářství zjevně postrádají Britové, kteří jdou po řidiči tohoto Passatu. Do jeho zavazadelníku napěchoval dvě malé krávy, ostatní ho nahlásili policii.

Víkendové cesty z města na venkov a zpět jsou tradiční aktivitou českých řidičů už mnoho dekád. Však celá třetina obyvatel České republiky vlastní chatu či chalupu v přírodě. Rekreace na vlastním pozemku je tuzemským fenoménem, který se projevuje i v podobě oblíbenosti prostorných automobilů. Pět dní v týdnu vozit vzduch a o víkendu zaplnit každý centimetr kufru, tímto stylem slouží nejedna Octavia Combi.

Podobný způsob využití předvedl britský řidič Volkswagenu Passat Variant, který do svého kombíku nasoukal dvě krávy. Ne dospělé, zejména světlejší telátko s visačkou v uchu ale bylo pro okolí k nepřehlédnutí, když se pohledem skrz zadní okno kochalo výhledem při cestě po britské silnici A4. Ostatní motoristé byli překvapeni, asi nejsou zvyklí na sedlácké využívání zavazadlového prostoru. Měli by zavítat na východ od své domoviny, aby příště světle modrý Passat s anglickou registrační značkou zbytečně nehlásili policii.

Další účastníci provozu nafotili dvě uvězněná zvířata a fotografie sdíleli nejen s dalšími lidmi na sociálních sítích, ale i se strážci zákona. A ti začali konat. Policie jižního Walesu se nechala slyšet, že se zabývá porušením pravidel silničního provozu a nedodržením přepravních podmínek zvířat. Policisté teď hledají podle nich drzého farmáře, který se zatím nepřihlásil.

Ochránci zvířat nemohou spát, směrem k uvězněným kravkám dodávají, že jsou velmi znepokojeni. Mluvčí uvedla, že: „Je to zcela nepřijatelný způsob přepravy velkého hospodářského zvířete. Máme obavy o dobré životní podmínky zvířete, ale i riziko pro bezpečnost řidiče a dalších účastníků silničního provozu.“ Narážela na možné přetížení auta a stísněné prostory cestovního výběhu.

Zemědělec vyvolal nečekanou bouři. Nevítaná popularita automobilu s krávou v kufru může policistům pomoci při hledání podezřelého řidiče, kterému hrozí pokuta do výše 300 liber (8 800 Kč) a tři trestné body. Jako by Britové neměli zrovna teď dost jiných starostí...

Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie - 1 - VW Passat krava v kufru postih Anglie 01Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie - 2 - VW Passat krava v kufru postih Anglie 02Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie - 3 - VW Passat krava v kufru postih Anglie 03Podívejte se, co někdo vměstnal do kufru Passatu kombi. Teď po něm jde policie - 4 - VW Passat prekvapeni v kufru UK postih 01
VW Passat nemá největší kufr ve své třídě, ale jako přepravník pro hnědé tele sloužil dostatečně. Policie a ochránci zvířat jsou jiného názoru

Zdroje: BBC, Jack@Twitter

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše