Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet

V mnoha ohledech svérázná situace se nelíbila ani nadřízeným zasahujícího policisty, který prý bude muset být podroben „dodatečnému tréninku”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet

29.4.2019 | Petr Miler

V mnoha ohledech svérázná situace se nelíbila ani nadřízeným zasahujícího policisty, který prý bude muset být podroben „dodatečnému tréninku”.

Řadu obtížně akceptovatelných chyb udělal policista Bryan Zegers při svém loňském zásahu na jedné z floridských dálnic. Při běžném hlídkování si všiml příliš rychle jedoucího vozu v opačném směru dálnice a od té doby už jen kupil omyl za omylem.

Prvním diskutabilním momentem bylo už otočení se přes středový pás, což je na dálnici při tak hustém provozu vždy nebezpečná praktika - policejní auto se musí chvíli v obou směrech pohybovat rychlostí blízké té nulové, a to může uprostřed dálničního provozu způsobit řadu nepříjemností. Tohle se ještě dá provést bezpečně, vidíc rudě ale Zegers pokračoval v nebezpečném jednání.

Za pronásledovaným řidičem Toyoty RAV4, který, jak se později ukázalo, překročil rychlostní limit o 20 mph, tedy asi 32 km/h, jel až 142 mph, tedy 229 km/h. I to se dá provést bezpečně, kličkovat ale rychlostmi přes 200 km/h mezi jednotlivými pruhy dálnice a chvílemi se vydat i do toho odstavného, příliš moudře nezní. To nejhorší pro zasahujícího seržanta ale mělo teprve přijít.

Tímto kalupem řidiče s RAV4 pochopitelně rychle dojel a donutil jej zastavit na středovém pásu. To byl další, tentokrát už fatální omyl, neboť auto rozpálené po tak rychlé jízdě si se suchou floridskou trávou vážně nerozumí. Pod autem tedy začalo hořet, což policista opět neřešil správně. Zřejmě by bývalo stačilo vrátit se na silnici, on se ale pokusil trávu a auto hasit, což nezvládl. A vůz postupně vzplál celý.

Rychlý řidič najednou ztratil na důležitosti a bylo mu dovoleno odjet, Zegers už pak jen marně řešil neodvratné. Je to tragikomické, respekt si ale zaslouží přístup jeho nadřízených. Ti nyní po dokončení šetření celého případu seznali, že nikoli požár, ale předchozí zásah nebyl adekvátní tomu, co zasahující policista řešil a odeslali jej na „dodatečný trénink”. Kéž by aspoň toto fungovalo u nás - policisty, často i bez majáků a v neoznačených autech, vídáme páchat závažnější skutky než ty, pro které někoho pronásledují. A nikomu z vedení policie to bohužel nevadí...


Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 1 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 01Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 2 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 02Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 3 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 03Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 4 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 04Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 5 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 05Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 6 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 06Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 7 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 07Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 8 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 08Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 9 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 09Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 10 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 10Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 11 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 11Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 12 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 12Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 13 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 13Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 14 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 14Policejní auto začalo hořet po honičce v až 229 km/h, rychlý řidič mohl rázem odjet - 15 - Policejni auto zacalo horet po honicce v 229 kmh 15
Vskutku zpackaný zásah předvedl loni policista Bryan Zegers. Při řešení vcelku bagatelního překročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici několikrát zbytečně ohrožoval okolí a pak si nechal shořet auto, když nemoudře zastavil na suché trávě a nebyl schopen použití hasicí přístroj

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše