Reklama

Policisté otevřeli podezřelý náklaďák. A nestačili se divit, co objevili v jeho nitru

Nákladní auta obvykle slouží k převozu nákladu, však se podle toho jmenují. Nizozemský majitel ale měl s tímto Mercedesem docela jiné plány.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policisté otevřeli podezřelý náklaďák. A nestačili se divit, co objevili v jeho nitru

1.3.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Nákladní auta obvykle slouží k převozu nákladu, však se podle toho jmenují. Nizozemský majitel ale měl s tímto Mercedesem docela jiné plány.

Automobil nemusí být jen dopravní prostředek. Řada alternativních využití by jistě napadla i vás, však v autě jde spát, jíst, v teple přečkat čas, kdy doma nejde topení nebo zažít jiné příjemné chvíle, které se se vám dost možná také honí hlavou. Pochybujeme ale, že by vám na mysli vytanulo využití, o kterém bude řeč dnes.

Policisté v nizozemském městě zvaném Groningen objevili vskutku zvláštní využití nákladového prostoru malého náklaďáku s hvězdou na přídi. Starý Mercedes Atego stál v plechové hale na kraji obchodní zóny po boku černého BMW. Oba vozy patřily 49letému majiteli z nedaleké obce do té doby, než byl muž zatčen a jeho majetek zabaven.

Důvodem zákroku byly podezřelé okolnosti, které policie kvůli stále probíhajícímu vyšetřování odmítá upřesnit. Ať už ale vůz či jeho majitel vzbudil podezření čímkoli, dočkal se návštěvy zásahové jednotky, která v zaparkovaném nákladní vozidle objevila pěstírnu konopí. A ne ledajakou, i podle i fotografií se do Atega vešla pořádná „množírna” se stovkami rostlin.

Skrýš ve formě „pojízdného zahradnictví” je nepochybně důmyslná, Mercedes ale pozornosti policistů nakonec neunikl. Policie říká, že předem nevěděla, co se v autě může skrývat a kriminalisté se tak nestačili divit, když viděli, co teď můžeme spatřit i my. Vedle zaparkovaný sedan od BMW pravděpodobně pochází z nelegální činnosti spojené s prodejem marihuanou, proto musel být zabaven. Majitel skončil v cele předběžného zadržení, čeká ho soud a velmi pravděpodobně vězení. A to si jistě myslel, že svým nápadem na všechny vyzrál...

Policisté otevřeli podezřelý náklaďák. A nestačili se divit, co objevili v jeho nitru - 1 - Mercedes Atego jako pestirna konopi 01Policisté otevřeli podezřelý náklaďák. A nestačili se divit, co objevili v jeho nitru - 2 - Mercedes Atego jako pestirna konopi 02
Konopnou farmu skrýval starý bílý náklaďák. Policistům bylo podezřelé, že na autě chybí poznávací značky, po otevření nákladového prostoru se nestačili divit.

Zdroj: Politie, RTV Noord

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše