Reklama

Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli

Pašeráci si zjevně mysleli, že když svůj náklad chytře skryjí v nenápadném malém autě, jsou za vodou. Něco v jejich se ale plánech pokazilo a teď budou mít co vysvětlovat soudci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli

24.11.2018 | Petr Miler

Pašeráci si zjevně mysleli, že když svůj náklad chytře skryjí v nenápadném malém autě, jsou za vodou. Něco v jejich se ale plánech pokazilo a teď budou mít co vysvětlovat soudci.

Obchod s drogami byl, je a nejspíše ještě dlouho bude tak výnosný byznys, že se do něj lidé budou dokola pouštět i s vědomím toho, jak přísné tresty za něj hrozí. Že má daleko k vymýcenému, potvrzuje i dnešní případ, který rovněž dokumentuje, jak kreativní dokáží obchodníci s drogami být v momentě, kdy chtějí svůj ilegální náklad skrýt před okolím.

Informuje nás o tom rotterdamská policie, která byla na základě tipu ze své interní databáze upozorněna systémem na rozpoznávání registračních značek (ANPR) na projíždějící Kiu Rio. Co přesně bylo s tímto autem v nepořádku, policie nezveřejnila, obecně hovoří pouze o tom, že systém upozorňuje na vozy vlastněné hledanými lidmi, těmi s nezaplacenými pokutami nebo podezřelé z jiných důvodů známých jen policii.

Ať už bylo důvodem cokoli, vůz byl zastaven a posádka prohledána. U řidiče bylo objeveno 815 euro v hotovosti, jejichž původ prý neuměl vysvětlit. Zdá se nám to jako dost malá částka na to, aby bylo vůbec co vysvětlovat, podle Nizozemců ale „tip přes ANPR” znamená, že policie je velmi ostražitá v souvislosti s čímkoli podezřelým. A tak dvojici zatkla pro podezření z praní špinavých peněz.

Kia byla zadržena a putovala do policejní laboratoře. Zatčení udělali dvě chyby - řidič svolil k prohlídce vozu v domnění, že policie nic nemůže najít. A spolujezdec se při kontrole až panicky pokoušel skrýt malý magnet. Jak se později ukázalo, právě ten byl klíčem k otevírání důmyslné skrýše v palubní desce, která skrývala 5 kilogramů tvrdých drog. Policie tak vyhmátla pašeráky, kteří si zjevně mysleli, že nenápadné levné auto a chytrá skrýš znamenají nepolapitelnost. Mýlili se a oba teď čeká soud.

Podívejte se sami níže, jak jejich úkryt fungoval. Policisté říkají, že něco takového ještě neviděli a není divu - tohle je skrýš jak z bondovky.


Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 1 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 01Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 2 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 02Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 3 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 03Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 4 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 04Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 5 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 05Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 6 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 06Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 7 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 07Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 8 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 08Policisté při kontrole auta objevili důmyslnou skrýš pašeráků drog. Něco takového ještě neviděli - 9 - Kia Rio skrys na drogy Nizozemsko 09
Chytrou skrýší, navíc v nenápadné Kie Rio, zkoušeli dva Nizozemci pašovat drogy, aniž by vzbudili podezření. Zjevně se jim to nepodařilo

Zdroj: Politie Rotterdam@Twitter

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama