Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí

České silnice mají k dokonalosti daleko, v mnoha ohledech. Při pohledu na to, kudy a jak jezdí řidiči v Nepálu, si ale přijdeme při jejich kritice poněkud přecitlivělí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí

27.4.2018 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

České silnice mají k dokonalosti daleko, v mnoha ohledech. Při pohledu na to, kudy a jak jezdí řidiči v Nepálu, si ale přijdeme při jejich kritice poněkud přecitlivělí.

Naše silnice asi jen stěží označíte za příklad kvalitních a bezpečných komunikací, na to ty nové vznikaly po léta příliš živelně za současné mizerné údržby těch existujících. Jak ale praví blaničtí rytíři, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. A v tomto ohledu může být vážně ještě o hodně hůř.

Pro důkaz sice musíme vyrazit dále od našich hranic, ale stojí to za to. Níže přiložené záběry pochází z Nepálu, z úpatí Himalájí, kde není o nebezpečné silnice nouze. Tohle je ale vážně extrém, neboť tu nejde jen o podobu samotné silnice, ale i podmínek, které na ní panují - už záběry silnice by i za krásného počasí dokázaly vystrašit, tentokrát ji ale vidíme po silném dešti, kdy se po cestě převalují obrovská kvanta vody.

Napínavá pouť na hranici přežití začíná pohledem na cosi, co snad bývalo silnicí, teď tam ale burácí voda padající ze skály. Máte pocit, že si někdo natočil bizarní scenérii na dovolené z nějakého bezpečného místa, ale ouha, je to úplně jinak. Kamera se najednou pohne a rychle pochopíte, že autor záběrů sedí v automobilu, který se po úzké silničce na hraně propasti chystá projet.

Po něčem, co lze sotva nazvat cestou, se valí rozbouřená řeka. Bílý off-road přesto neohroženě pokračuje za svým cílem bez náznaku problému a aby autor záběrů vše vyšperkoval, přidá záběr do kabiny - není tu sám s řidičem-dobrodruhem na adrenalinové výpravě, je to jakýsi místní autobus plný lidí, i žen a dětí.

Cestující se tváří až děsivě klidně, vůbec neberou v potaz, že by je silný proud mohl strhnout a dole pod kopcem by je už nikdo nikdy nenašel. Tihle lidé jistě takový výlet podnikají pravidelně, jinak je těžké pochopit, že z takové hazardu se jim nezježily chlupy po celém těle. A pak se tvařte vyděšeně při pohledu na českou okresku s pár výmoly, slepými zatáčka a šílenci, kteří se po ní přesto čas od času proženou nepřiměřenou rychlostí...

Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 1 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 01Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 2 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 02Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 3 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 03Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 4 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 04Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 5 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 05Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 6 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 06Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 7 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 07Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 8 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 08Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 9 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 09Připadají vám české silnice nebezpečné? Tudy za chvíli projede auto, plné lidí - 10 - Jizda po uzke zaplavene ceste Himalaje 10
Taková jízda chce pořádnou jízda po českých silnicích se rázem zdá být procházkou růžovým sadem

Zdroj: Suhana Entertainment@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše