Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem

Zářivý lak na brzy pravděpodobně prvním sériovém elektrickém tahači neunikne ničí pozornosti. Takto vyparáděný vypadá konečně lépe než na propagačních fotkách.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem

30.1.2019 | Mirek Mazal

Zářivý lak na brzy pravděpodobně prvním sériovém elektrickém tahači neunikne ničí pozornosti. Takto vyparáděný vypadá konečně lépe než na propagačních fotkách.

Elektrický tahač Tesla Semi dosud nebyl veřejně k vidění v jiných než nezajímavých barvách. Většinou se testovací prototypy ukazují ve světlých odstínech, stříbrná je oblíbenou volbou pro splynutí s okolím.

Propagační materiály amerického výrobce slibují od první prezentace možnost vybrat zářivější provedení. Oficiální ilustrace znázorňují například modrý nebo červený tahač. Oba mají své kouzlo, proti fádní stříbrné vyčnívají z davu, i když realita viděna lidským okem může přinést zklamání.

Pozorný motorista jménem Aiyman Hadi byl potěšen, že konečně vidí rudou Teslu Semi a toto první shledání natočil na mobilní telefon. Jeho záběry stačí ke konstatování, že výstřední lakování skvěle osvěží záplavu nezáživných kamionů všude okolo. Katalog nepřeháněl, ilustrace dokonce ani nevypadaly tak atraktivně jako skutečný tahač na pozadí všedního dne.

Pozitivní dojem dotváří černé zbarvení kol, zpětných zrcátek, spodní části předního nárazníků a nášlapných segmentů okolo prahů. Kontrastní vyhotovení kamionu prospělo, dalo vyniknout čistým liniím aerodynamické karoserie. Teď už jen, aby jej Tesla skutečně začala vyrábět...


Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 1 - Tesla Semi cerveny lak foto 01Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 2 - Tesla Semi cerveny lak foto 02Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 3 - Tesla Semi cerveny lak foto 03Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 4 - Tesla Semi cerveny lak foto 04
Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 5 - Tesla Semi cerveny lak foto 05Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 6 - Tesla Semi cerveny lak foto 06Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 7 - Tesla Semi cerveny lak foto 07Revoluční tahač Tesly znovu natočen v akci, v červené dělá docela jiný dojem - 8 - Tesla Semi cerveny lak foto 08
Červená Tesla Semi ukázala na denním světle nevšední odstín rudého lakování. Podle našeho názoru je to radost pohledět

Zdroj: Aiyman Hadi@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama