- -

Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video)

Vyvíjet na jiného řidiče tlak, aby už uhnul, když nemá kam a dokončuje své předjetí, je hloupé. Vybrzďovat ale ještě víc, jak z toho ven?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video)

23.10.2016 | Petr Miler | 51 příspěvků

Vyvíjet na jiného řidiče tlak, aby už uhnul, když nemá kam a dokončuje své předjetí, je hloupé. Vybrzďovat ale ještě víc, jak z toho ven?

Některým řidičům je velmi nepříjemné, když se jim někdo na silnici „lepí na zadek”, zejména pak ve chvílích, kdy si zcela nekonfliktně „jedou svou” a nikoho tím záměrně neobtěžují. Dá se to pochopit - takový člověk je příliš blízko na to, aby zareagoval na jakýkoli nečekaný problém a zvyšuje riziko neblahých následků. Na druhou stranu je ale třeba říci, že riziko takového problému je relativně malé, a tak by nemělo ty, kteří jedou první, vést k nesmyslným akcím, které jsou ještě nebezpečnější.

Typickou nesmyslnou reakcí je tzv. vybrzďování, které je nebezpečné a hloupé v jakékoli formě. Někdy vede k nehodě „lepiče”, někdy k devastaci auta vybrždovače, jindy jen k jeho zesměšnění nebo nepříjemnému překvapení. Dnes vám ukážeme případ, kdy se někdo na dálnici na řidiče před sebou nesmyslně lepil, dostal co proto a ten, kdo jel první, si přesto udržel svou úroveň.

Na snímku vidíme nejprve kolem auta s kamerou projet Nissan Skyline GT-R R34, který záhy následuje poslední BMW řady 3 F30. Nezdá se, že by řidič Nissanu dělal cokoli špatně - jede rychlostí, kdy ostatní vozy pozvolna, ale ne příliš pomalu předjíždí a zřetelně rychlejšímu řidiči BMW nemá v tu chvíli kam uhnout. Bývalo by stačilo, kdyby pilot BMW počkat asi tak tři vteřiny a jeho pruh byl volný, on se ale rozhodl dát o sobě až příliš hlasitě vědět.

Šofér Skylinu o něm ale evidentně věděl už dříve a naštvalo ho, že na něj řidič BMW přesto vyvíjí tlak. Tak mu ukázal. Vybzrdil ho? Kdepak, to pilot na úrovni nikdy neudělá, tento na to šel chytřeji. Ve svém upraveném (jak jinak, u R34...) stroji podřadil a mohutným výfukem ho prostě vykouřil, to se jinak nedá nazvat. A po dvou prásknutích byl tak daleko, že se řidič BMW ze ztráty představ o své nadvládě (rychlá M3 to opravdu nebyla) možná vzpamatovává dodnes.

Podívejte se na to, tento takový „recept na lepiče” schvalujeme - nikomu neubližuje a zároveň jasně dává najevo, kdo si tu o kom co myslí...

Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video) - 1 - Lepic v BMW vs Nissan Skyline GT-R R34 video 01Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video) - 2 - Lepic v BMW vs Nissan Skyline GT-R R34 video 02Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video) - 3 - Lepic v BMW vs Nissan Skyline GT-R R34 video 03Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video) - 4 - Lepic v BMW vs Nissan Skyline GT-R R34 video 04Řidič BMW 3 se lepil na zadek Nissanu Skyline GT-R, dostal lekci (video) - 5 - Lepic v BMW vs Nissan Skyline GT-R R34 video 05
„Král dálnic” zjistil, že není až takový král. Ke svému vlastnímu dobru...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 51 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše