Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu

Nikdo nemá rád lidi, kteří nerespektují elementární pravidla slušnosti a předbíhají ve frontách. Tento muž se o to pokusil, pak si ale až do dna musel vypít kalich hořkosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu

7.12.2018 | Mirek Mazal

Nikdo nemá rád lidi, kteří nerespektují elementární pravidla slušnosti a předbíhají ve frontách. Tento muž se o to pokusil, pak si ale až do dna musel vypít kalich hořkosti.

V České republice ještě docela dobře snášíme, když někdo obchází formální pravidla, která jsou obecně považována za hloupá. Co ale i my snášíme opravdu špatně, je nerespektování nepsaných pravidel lidské slušnosti, mezi které patří třeba i to, že ve frontách se nepředbíhá. Přišli jste poslední? Budete obslouženi poslední, tak to zkrátka je a změnit se na tom něco dá leda z dobré vůle ostatních. Pokud někdo začne toto pravidlo ignorovat, okamžitě sklidí hněv všech okolo.

Stejné je to na silnici, kde podobné fronty nejsou nic neobvyklého. Na semaforech, železničních přejezdech, na zúženích, u nájezdů, výjezdů a na dalších místech se rády tvoří kolony stojících aut, ve kterých platí, že kdo první přijel, ten první odjede. Občas se ale najde někdo, kdo má pocit, že jeho čas je důležitější a kolonou se začne neférovým způsobem prodírat vpřed.

Přesně takovou situaci zachytila palubní kamera v Petrohradu, kde se jeden vychytralý motorista pokusil objet skoro celou dlouhou kolonu aut před křižovatkou v momentě, kdy proti nikdo nejel. V Rusku je to docela oblíbená praktika a protřelému řidiči Lady Priora skoro vyšla. Dostal se až těsně pod semafor po bok aut poslušně stojících kolony před ním a chtěl se buď zařadit do proudu aut nebo vystartovat ihned po bliknutí oranžové. Podobné pokusy bohužel zažíváme i u nás a nezřídka jsou úspěšné, tady se ale dotyčnému takový postup ani trochu nevyplatil.

Podvodník zjevně nepočítal s tím, že by se v protisměru objevil někdo, kdo bude ochoten udělat cokoli jiného, než se mu vyhnout. Šofér s kamerou na čelním skle ve svém zjevně větším autě ale najel před Ladu a dal najevo, že tudy pro ní cesta nepovede. Oba pánové si vyměnili několik nadávek, ten z Lady dokonce i vystoupil. Řidič auta s kamerou ale musel vypadat působit hodně přesvědčivě, neboť ani nedošlo na další potyčku a překážející jedinec „hodil zpátečku”.

Tady v podstatě doslova, neboť přirozená autorita řidiče, z jehož vozu vše vidíme, způsobila rychlý ústup muže v bílém sedanu, a to až na úplný konec kolony. Původní snaha o ušetření pár minut času se změnila v pravý opak, to couvání bylo dlouhé a jistě ostudné. Karma? Něco takového tady muselo úřadovat, snad si z toho dotyčný i jemu podobní vezmou ponaučení. Ve frontě se prostě nepředbíhá, tečka.


Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 1 - Rusky trest za predbihani na semaforu 01Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 2 - Rusky trest za predbihani na semaforu 02Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 3 - Rusky trest za predbihani na semaforu 03Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 4 - Rusky trest za predbihani na semaforu 04Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 5 - Rusky trest za predbihani na semaforu 05Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 6 - Rusky trest za predbihani na semaforu 06Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 7 - Rusky trest za predbihani na semaforu 07Řidič chtěl předjet kolonu stojících aut protisměrem, narazil ale na vyšší šajbu - 8 - Rusky trest za predbihani na semaforu 08
Řidič chtěl předbíhat na semaforech, místo toho dostal pořádnou lekci couvání

Zdroj: Дмитрий Штэпа@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama