Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu

Podobné nehody se stávají, obvykle ale v mnohem nižších rychlostech. V tomto případě řidič neodhadl výšku přemostění v plném kalupu na dálnici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu

26.3.2019 | Mirek Mazal

Podobné nehody se stávají, obvykle ale v mnohem nižších rychlostech. V tomto případě řidič neodhadl výšku přemostění v plném kalupu na dálnici.

Nákladní auta se standardními návěsy a náklady se mostů na dálnicích obávat nemusí. Nevšední náklady příliš vysokých rozměrů jsou pak řešeny individuálně a řidič musí zvolit alternativní objízdnou trasu přizpůsobenou nejvyššímu bodu celého kamionu. Tento systém obvykle funguje, proto jsou dálniční nehody spojené s nízkým přemostěním velmi neobvyklé, o to více ale šokují, když k nim skutečně dojde.

Ukazuje to záznam nehody na americké dálnici I-95 v Connecticutu. Profesionál za volantem nákladní soupravy měl na horním patře naložené vysoké SUV a při jízdě si to zjevně neuvědomil. Následně došlo k nevyhnutelnému, vůz nárazem do mostní konstrukce zdemoloval.

Řidič kamionu v plné rychlosti uháněl pravým pruhem bez nejmenších problémů. Najednou se přiblížil betonový most, který byl příliš nízký na bílé SUV naložené nejvýše a na konci návěsu. Bez náznaku brzdění náklad narazil do betonového pilíře. Most se jen zatřásl, ale poškozený vůz přišel o celou kabinu.

Chvíli trvalo, než si řidič kamionu všiml incidentu na zádi svého nákladového prostoru. Zastavil až stovky metrů za místem nehody, kde zůstala hromada trosek posetých po celé komunikaci. Převážený vůz byl naštěstí dobře upevněn - také mohl spadnout z vleku a zasáhnout jedno z mnoha projíždějících aut.


Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 1 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 01Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 2 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 02Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 3 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 03Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 4 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 04Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 5 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 05Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 6 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 06Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 7 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 07Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 8 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 08Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 9 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 09Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 10 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 10Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 11 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 11Řidič kamionu neodhadl výšku návěsu, v plné rychlosti najel do dálničního mostu - 12 - Kamion narazil do mostu nad dalnici 12
Nárazy do mostu na dálnici nejsou časté, ale o to více překvapivé

Zdroj: panagiotis marmaras@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše