Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný

Na dálnici se nestaví, nikde, výjimkou je pouze odstavný pruh v případě poruchy či nehody. Tento slabomyslný řidič ale zastavil v levém pruhu z vlastní vůle a málem způsobil těžkou nehodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný

23.8.2018 | Mirek Mazal

Na dálnici se nestaví, nikde, výjimkou je pouze odstavný pruh v případě poruchy či nehody. Tento slabomyslný řidič ale zastavil v levém pruhu z vlastní vůle a málem způsobil těžkou nehodu.

Jedete si takto po dálnici, najednou před vámi v levém pruhu stojí vůz. Není nabouraný, nestojí bokem, nekouří se z něj ani z něj nikdo rychle nevystupuje. Kolaps řidiče, napadne vás poté, co s kouřícími brzdami s hrůzou kontrolujete zpětné zrcátko, jestli se na vás zezadu neřítí nebrzdící kamion. Je to scénář jak z hororového filmu, přesto se někomu přihodil ve skutečném světě.

Na francouzské dálnici s limitem 130 km/h se za bílého dne a plného provozu v levém pruhu náhle zastavil a zůstal stát malý stříbrný hatchback. Opravdu si to nevyžádala technická porucha, nehoda nebo indispozice, řidič se takto rozhodl ze své vůle. Podle svých slov se potřeboval ujistit, že nezabloudil a měl k tomu jen papírovou mapu. Aby nenaboural, až do ní bude hledět, zastavil. Potud dobře, jen to udělal na hodně špatném místě.

Raději nechceme přemýšlet nad vším, co se mohlo stát. Stačí zhlédnout děsivé záběry z palubní kamery řidiče, který si to plnou rychlostí hnal rychlým pruhem. Najednou před ním černý Renault Megane provedl učebnicový vyhýbací manévr a zjevil se odstavený Peugeot 208. Stříbrný hatchback se rychle přibližoval, ale pár centimetrů od srážky se auto s kamerou zastavilo. Mezi nárazníky by se nevešla lidská pěst.

Jen lehká nepozornost by mohla způsobit řetězovou nehodu, místo toho si okolní řidiči procvičili postřeh a protáhli brzdy. Nerozumný Francouz v Peugeotu v klidu odjel, jako by se nic nestalo. Brzdná dráha z dálničních 130 km/h se bude pohybovat okolo 90 metrů, což rozhodně není malá vzdálenost. A protože stojící auto na dálnici nikdo nečeká, řidiči obvykle nemají dost prostoru na takovou hrozbu reagovat. Proto prosíme, nezastavujte na dálnici, raději nikde a nijak. A rozhodně ne proto, abyste se podívali do mapy...


Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 1 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 01Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 2 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 02Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 3 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 03Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 4 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 04Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 5 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 05Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 6 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 06Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 7 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 07Řidič zastavil v levém pruhu dálnice za plného provozu. Důvod je nepochopitelný - 8 - Ridic zastavil v levem pruhu dalnice 08
Z ničeho nic se zjeví „zaparkovaný” Peugeot v levém pruhu dálnice. Zřetelně méně inteligentní jedinec za volantem potřeboval nahlédnout do mapy a vybral si levý pruh dálnice

Zdroj: Mark R@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše