Reklama

Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle

Člověk by čekal, že když někdo na silnici tráví půl života a snadno najede i miliony kilometrů, jen tak ho něco nerozhodí. Skutečnost může být jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle

12.7.2018 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Člověk by čekal, že když někdo na silnici tráví půl života a snadno najede i miliony kilometrů, jen tak ho něco nerozhodí. Skutečnost může být jiná.

Šoféři kamionů často nemají u řidičů osobních aut nejlepší pověst, my k nim ale chováme úctu jako ke všem ostatním. Už proto, že věcmi, které normálně člověk na silnicích zažívá čas od času, doslova žijí. Všechny ty nesmysly, hlouposti a neomalenosti, s nimiž jsme občas konfrontováni ze strany ostatních řidičů, silničářů či dopravních policistů, musí řešit den co den. Už proto bychom čekali, že budou takové situace brát s nadhledem, jak se ale ukazuje, nemusí to tak být.

Na obchvatu britského města Stafford probíhají stavební úpravy týkající se povrchu vozovky. Stavbaři si část levého okraje uzavřeli a na zem namalovali provizorní značení nových jízdních pruhů. My z rozbombardované republiky v tom nevidíme nic zvláštního, ale parta britských řidičů se na širokou cestu málem nevešla.

Vše začalo ještě před dopravním omezením, když si řidič Fordu Focus jel svým tempem v úplně krajním, tedy levém pruhu (jsme v Británii). Pomalý jezdec ve Fordu uviděl práci na silnici a zřejmě sundal nohu z plynu. Řidič kamionu jej proto chtěl předjet, do prostředního pruhu ale v tu samou chvíli mířil pilot modrého BMW 1. De iure měl přednost kamioňák (znovu, jsme na silnici, kde se jezdí vlevo), řidič bavoráku ho ale prostě neviděl a do prostředního pruhu vjel v úplně stejný moment. Trucker tak musel reagovat úhybným manévrem vlevo, aby nedošlo k nehodě a zvládl to. Jistě nepříjemná situace, ale takové věci se prostě stávají. Byla to jen chyba, přehlédnutí, nedorozumění, žádný zlý úmysl.

Jenže kamioňák se asi špatně vyspal a v reakci na to by asi nejraději všechny nabral na přední nárazník. Psychicky labilní kormidelník tahače se neudržel, přejel do pravého pruhu, a to jen proto, aby se dostal po bok řidiče BMW a „skřípnul” ho úplně stejným způsobem. To je na rozdíl od předchozí situace naprosto zbytečný a úmyslný revanš, který mohl způsobit nehodu z prostého rozmaru.

Do celé situace se připletla ještě bílá dodávka a nebýt pohotových reakcí všech ostatních, píšeme zde možná něco o hromadné nehodě na britské dálnici. Od profíka bychom čekali větší nadhled, ale berme to jako poučení - i tohoto se lze na silnici dočkat od řidiče kamionu...

Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 1 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 01Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 2 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 02Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 3 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 03Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 4 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 04Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 5 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 05Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 6 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 06Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 7 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 07Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 8 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 08Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 9 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 09Řidiči kamionu se připletlo do cesty BMW, tvář profesionála ztratil rychle - 10 - Zbrkle jednani ridice kamionu foto 10
Nervózní kamioňák vyvolal chaos na pár metrech několikrát po sobě. Za volantem nákladního automobilu se choval jako řidič Formule 1

Zdroj: HGV Dash Cam Footage@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše