-

Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody

Vypadá to nemožně, spíše jako zázrak. Jako by boží ruka vstoupila na trať a beznadějně rozhozené auto dostala zpět do latě. Jenže stalo se to, bez jakékoli pomoci shůry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody

26.8.2018 | Petr Miler

Vypadá to nemožně, spíše jako zázrak. Jako by boží ruka vstoupila na trať a beznadějně rozhozené auto dostala zpět do latě. Jenže stalo se to, bez jakékoli pomoci shůry.

Jsou situace, do kterých se při řízení auta nechcete dostat, pokud nejste kaskadéři natáčející další pokračování Mission Impossible. Jednou z takových je ztráta kontaktu se silnicí dvěma koly při průjezdu zatáčkou. A nemyslíme tu, kdy se vůz na chvilku zhoupne a zase vrátí do své obvyklé pozice, ale tu, kdy se beznadějně řítí na bok a střechu a jen zázrak může předejít jeho nevratnému zničení.

Přesně takové situace byli lidé, kteří se včera vydali na Severní smyčku Nürburgringu a ve správný čas se postavili k zatáčce zvané Brünnchen. Říká se jí také Zatáčka Youtube, neboť u ní pravidelně postává nejvíce lidí s připravenými kamerami. Jedním z nich byl člověk, který na Youtube provozuje kanál Racingfun Nordschleife a natočil tam něco naprosto mimořádného.

Na záběrech nejprve vidíme projet BMW M3 generace M3 E46, na tamním okruhu velmi obvyklý vůz. Hned za ním se ale přiřítí cosi jako starší Daihatsu Cuore, na Norschleife velmi neobvyklý vůz. To by nutně nevadilo, nachází se ale také ve velmi neobvyklé pozici - po dvou kolech se výše popsaným způsobem blíží totální zkáze.

Řidič zřejmě vysokou rychlostí vjel příliš agresivně na vnitřní vysoký obrubník. Auto tím rozhodil takovým způsobem, že se po dvou kolech začalo pohybovat v náklonu, který je daleko za bodem, ze kterého je obvykle možné jej ještě srovnat. Člověk už čeká ránu od nárazu boku na asfalt a další následné pazvuky, najednou se ale stane něco naprosto nečekaného - i když je auto v pozici, kdy skoro brousí zrcátkem povrch zemský, záhy se vrátí na všechna čtyři kola a pokračuje v cestě.

Je to nevysvětlitelné, nelogické, ale muselo se stát něco, co k záchraně celé situace vedlo. Video není dost kvalitní, abychom posoudili práci volantem, možná (a to berte s nadsázkou...) došlo uvnitř k přeskupení pasažérů, které vůz znovu vyrovnalo. O celém manévru se začalo hned mluvit jako o nejlepší řidičské záchraně historie okruhu a minimálně nejlepší letošní záchrana je to zcela jistě. Nikdy jsme nikoho neviděli odvrátit nehodu v momentě, kdy se vůz nacházel v této pozici, ani zdaleka. Však posuďte sami..

Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 1 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 01Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 2 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 02Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 3 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 03Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 4 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 04Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 5 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 05Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 6 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 06Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 7 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 07Řidičská záchrana roku? I z takové pozice je možné dostat auto bez nehody - 8 - Nejuzasnejsi zachrana roku Nordschleife 08
Nordschleife byla včera svědkem naprosto neuvěřitelného manévru. Nikdy bychom neřekli, že se něco takového dá ještě zachránit

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama