Reklama

Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí

Řidiči v Ufě si zvykli jezdit se bavit a zkoušet limity auta na jedno zasněžené náměstí. Policie byla proti, její prvotní zásah byl ale hromadně ignorován. A tak musel přijít druhý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí

3.12.2018 | Mirek Mazal

Řidiči v Ufě si zvykli jezdit se bavit a zkoušet limity auta na jedno zasněžené náměstí. Policie byla proti, její prvotní zásah byl ale hromadně ignorován. A tak musel přijít druhý.

Město Ufa je jednou z významných ruských metropolí, žije v něm asi 1,1 milionu obyvatel. Jedno z tamních náměstí se v uplynulých dnech proměnilo v místo, kam si místní řidiči rádi jezdili osahat řízení auta na sněhu nebo se prostě jen pobavit bez rizika nehody na běžné silnici či jinak omezeném prostranství. Sami to považujeme za dobrou věc, auto se na sněhu a ledu chová jinak než na asfaltu a investice do poznání jeho limitů na podobném místě se vám může vrátit při řešení krizové situace v běžném provozu.

Ruská policie na to ale zjevně hleděla jinak, patrně proto, že ono náměstí se nachází v hustě obydlené oblasti a hluk způsobovaný desítkami přítomných aut zřejmě rušil místní. Řidiče se proto policie rozhodla z místa vyhnat a na náměstí se vydala hned s několika služebními Ladami. Jednoho účastníka akce hlídka podrobila kontrole, což se ovšem nesetkalo s pochopením u ostatních přítomných. Ti se rozhodli na protest proti zákroku akci policie hromadně vzepřít a se svými vozy začali jezdit okolo náměstí.

Desítky vozidel se daly do pohybu a vytvořily kruh. Někteří uprostřed předvedli své schopnosti i jinak a vypadalo to, že mají vyhráno - policie je sice autorita, ale když si větší množství lidí postaví hlavu, bývá bezmocná. Ruští policisté se ale hned tak vzdát nechtěli a přišli s ďábelskou odplatou - na náměstí na jejich místo dojel sypač a dle rozkazu jej posypal pískem a solí. V tu chvíli ztratil další boj o moc nad zasněženým pláckem další smysl, protože už jaksi přestal sloužit svému původnímu účelu.

V úsměvné půtce jak z dětského pískoviště tentokrát vyhráli veřejní činitelé. Nevíme, co přesně zde komu vadilo, zásah byl ale s ohledem na lokaci zasněženého náměstí patrně na místě. Obecně by ovšem policie - nejen v Rusku, i u nás - mohla mít více pochopení pro snahu naučit se ovládat auto na sněhu či ledu, i když to na první pohled vypadá jako zábava několika nevybouřených jedinců bez hlubšího smyslu. Pakliže to někdo dělá na opuštěném veřejném prostranství neohrožujíc a neobtěžujíc nikoho okolo, měla by policie takovou něco takového jen vítat.


Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 1 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 01Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 2 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 02Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 3 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 03Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 4 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 04Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 5 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 05Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 6 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 06Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 7 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 07Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 8 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 08Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 9 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 09Ruská policie vyzrála na řidiče, kteří se vzbouřili proti jejímu zásahu na zasněženém náměstí - 10 - Ufa zakrok proti zimnim drifterum 10
Policisté zakročili proti hromadnému klouzání na zasněženém náměstí. Řidiči nechtěli uposlechnout, a tak všemu učinil přítrž městský sypače, který cvičnou plochu prakticky zlikvidoval

Zdroj: utv102RUS@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama